Wacław Niezgoda08.07.2015
Polska iPodstawka pod MacBooka i nie tylko – poznaj Ergo.Space

Polska iPodstawka pod MacBooka i nie tylko – poznaj Ergo.Space. Kilka tygodni temu na adres redakcji otrzymaliśmy ciekawą przesyłkę z wiadomością „przyjemnej pracy”.

W młodości uwielbiałem układać puzzle, więc nie było problemu aby dopasować te 3 kawałki drewna do siebie.

ergo

Z początku wydawało mi się, że podstawka jest zbyt wysoka, położyłem na niej mojego MacBooka, ekran podniósł się o ok 15 cm i znajdował się wprost na wysokości moich oczu, nie musiałem się schylać do ekranu, oparłem się o fotel a ręce położyłem na laptopie… pierwsze 30 sekund – konsternacja, hmm dłonie lekko podniesione do góry, ale oparte o komputer – w sumie jak prowadzicie auto – „ręce za 10 druga”, nie schylam się do laptopa, bo ekran jest na poziomie oczu – robi się coraz ciekawiej… i wygodniej.

Zamień swój space na Ergo.Space

Ergo.Space – to według opisu „lekka, cienka, przenośna, drewniana, piękna i ergonomiczna podstawka pod MacBooka”. Pomysł i wykonanie ciekawe, z jednego kawałka drewna wycięto X – oparcie i blokadę oraz 6 otworów, 4 na górze, 2 na dole. Jak zobaczycie na poniższym filmiku – nie jest to tylko podstawka do MacBooka, ale też do ipada i książki i… iPada.

Ja jeszcze wykorzystuje ją na kanapie, wyjmuję X-a i kładę podstawkę na kolana – dzięki temu chronię swoje nogi od nieprzyjemnego ciepła wydobywającego się ze spodu laptopa – a latem wiadomo – podwójne ciepło nie jest nikomu potrzebne.

Ergo.space można w prosty sposób złożyć i rozłożyć, zmieści się do etui z MacBookiem, bez względu na to, gdzie pracujesz na swoim Makiem, możesz podstawkę spakować razem z laptopem.

ergo1

Brak metalowych czy wystających elementów, całość gładka i odpowiednio wypolerowana – czuć surowość drewna – mi akurat to odpowiada, ale jeśli lubicie obrobione drewno, to spokojnie możecie ją dodatkowo polakierować takie DIY.

Ciekawostką jest, że Ergo.space jest całkowicie polskim produktem, stworzona wyłącznie z polskich komponentów, na stronie ergo.space możemy przeczytać – stworzona z potrzeby wygodnej pracy – to fajnie, że Polacy zaczynają tworzyć akcesoria dla użytkowników Apple – jak chociażby drewniane etui do iPhone’a.

ergospace (1)

Jak się okazuje producent to za dużo powiedziane, twórcą podstawki jest doświadczony programista, który spędzał przy komputerze po 10-12 godzin dziennie i skarżył się na notoryczne bóle pleców. Zmiana pozycji ciała pomogła w pozbyciu się bólów pleców. I faktycznie – jak wspomniałem wcześniej – początkowo nie mogłem się przyzwyczaić do pracy w tej pozycji, ale pod koniec dnia nie czułem zmęczenia.

Przy podstawce Ergo.space siedzimy zupełnie inaczej. Jeśli mamy zewnętrzny monitor, to możemy postawić laptopa na podstawce i oba ekrany mamy na wysokości oczu, podłączamy zewnętrzną klawiaturę i voila – siedzimy wyprostowani.

ergos

Podstawka Ergo.Space jest ciekawą alternatywą jeśli o poprawę ergonomii pracy, a jeśli doceniasz ciekawy design – też Ci się spodoba. Myślę, że pomysłodawca podstawki powinien ją zgłosić do IKEI.

Reasumując Ergo.Space to ciekawy polski produkt, podstawka do wielu zastosowań, noszę ją razem ze swoim MacBookiem i aktywnie korzystam – nie zabiera zbyt wiele miejsca i praktycznie jej nie czuć – waga prawie 300 gram, 8 mm grubości, w połączeniu z Makiem nadal wysokość jest mniejsza niż większości laptopów innych producentów. Szczerze polecam Ergo.Space – dołączam ją do mojej kolekcji gadżetów.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS