Krzysiek Borek09.07.2015
Powrót do poprzedniej wersji Watch OS możliwy, ale jest jedno ale

Posiadacie Apple Watch i zdecydowaliście się na korzystanie z wersji poglądowej Watch OS 2? Na pewno zdajecie sobie sprawę z tego, że na własną rękę nie wrócicie do poprzedniej wersji systemu operacyjnego dla zegarka giganta z Cupertino. Po aktualizacji utkniecie na obecnej wersji poglądowej — jednak jest możliwość powrotu na Watch OS 1.0.1.

Nawet samo Apple postanowiło wytłumaczyć, w jaki sposób możecie wrócić do poprzedniej wersji Watch OS.

Urządzenie mobilne działające pod kontrolą iOS to prosta sprawa wystarczy podać odpowiedni plik z niższą wersją oprogramowania w iTunes i spokojnie wrócimy np. z iOS 9 beta 3 na iOS 8.4, ponieważ wersja 8.3 przestała być podpisywana przez Apple. Niestety obecnie nie ma żadnej metody na powrót do wcześniejszej wersji Watch OS, ponieważ trzeba oddać zegarek do Apple, a tam pracownicy zajmą się tym procesem za nas.

Apple potwierdziło tę informację wczoraj, wraz z wydaniem 3-ej wersji poglądowej Watch OS 2, choć wiedzieliśmy to od początku.

Tylko zarejestrowani deweloperzy mogą skorzystać z usługi, za chwilę opiszę, jak należy zgłosić cała sytuację.

  • przechodzimy do zakładki Apple Watch w Centrum Deweloperskim
  • wybieramy Send in for Service
  • następnie Setup&Usage
  • potem Updating my Apple Watch
  • a na końcu Talk to Apple Support

*niestety Centrum Deweloperskie Apple nie działa w naszym języku, stąd podaje angielskie nazwy w instrukcji.

Musisz wysłać swoje urządzenie, aby odtworzyć jego oprogramowanie do najnowszej, obecnie wersji GM Watch OS. Wszystkie dane i konfiguracja Apple Watch zostaną usunięte podczas procesu odtwarzania oprogramowania Watch OS.

Potem dostaniecie potwierdzenie od Apple.

W momencie otrzymania urządzenia, proces może zając 3 dni robocze, urządzenie które wysłałeś zostanie Ci zwrócone.

Jeżeli nie chcecie rozstawać się ze swoim Apple Watch, możecie działać na wersji poglądowej Watch OS. Z każdym, kolejnym wydaniem oprogramowanie powinno działać stabilniej, a potem bez problemów zaktualizujecie zegarek do ostatecznej wersji. Ostateczna wersja Watch OS 2 pojawi się podczas tegorocznej jesieni.

Od czasu do czasu pojawia się problem podczas aktualizacji zegarka do wersji poglądowej oprogramowania, sprzęt może utknąć w trybie recovery, a wtedy pozostaje jedynie wysyłka do Apple, aby naprawić ten problem.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek