Krzysiek Borek19.08.2014
Poznaliśmy ostateczną rozdzielczość wyświetlacza iPhone’a 6 z 4,7″ przekątną wyświetlacza ?

Wcześniej słyszeliśmy o tym, że Apple pracuje nad różnymi rozdzielczościami dla wyświetlacza iPhone’a 6. Jedną z nich była 960×1704, taka zmiana pozwoliłaby na idealne dopasowanie obecnych aplikacji i gier do większej przekątnej wyświetlacza.

Informacje o rozdzielczośći pojawiły się w iOS 8 i SDK Xcode 6. Dzięki większym wyświetlaczom w nadchodzącym urządzeniu Apple zawartość przez Nas przeglądana byłaby wyświetlana na większej powierzchni roboczej.

1

Jak widzicie powyżej pojawiła się nowa rodzielczość w pliku aplikacji „Springboard”, która jest kolejną nazwą dla pulpitu głównego urządzeń z iOS. Plik ten zarządza miejscem, w którym pojawią się domyślne aplikacje systemowe. Plik został dodany w 5 wersji testowej Xcode 6 i nadal istnieje w kolejnej. Rozdzielczość wynosi 414 (szerokość) x 736 (wysokość). SDK iPhone’a traktuje je, jako „wartości punktowe”. Dzięki tym danym wychodzi na to, że rozdzielczość zostałaby zwiększona 2 lub nawet 3 krotnie względem obecnej.

2

Przykładowo każdy z iPhone’ów 5 i iPod Touch 5 generacji mają rozdzielczość 640×1136, a SDK pokazuje ją, jako 320×568. Możecie zobaczyć to powyżej pod nazwą „DefaultIconState”. Biorąc pod uwagę nową rozdzielczość obraz wyświetlany na iPhone 6 z 4,7″ przekątną wyświetlacza będzie ostrzejszy, niż w obecnych, zmieni się także zagęszczenie pikseli/cal. Zagęszczenie pikseli przyniesie więcej miejsca, dzięki czemu będzie można poszerzyć możliwości oprogramowania urządzenia.

Biorąc pod uwagę wcześniejszą rozdzielczość (960×1704) i porównując ją z obecną, ta która pojawiła się dzisiaj ma proporcje 16:9, więc w tej kwestii Apple nic nie zmieni. Aby nieco wyjaśnić sprawę z rozdzielczością nadchodzącego urządzenia, obliczyliśmy że byłaby to rodzielczość Retina 2X. Za skalę posłużył 4″ wyświetlacz obecnego urządzenia Apple. Dodatkowo nie pojawiła się żadna informacja o nowym modelu z 4″ wyświetlaczem. Rozdzielczość miałyby wynosić 1472×828 w proporcji 16:9.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
  • Słabo, w rozmiarze 5,5″ to zakrawa na kpinę już :-/

    • Krzysiek Borek

      w wiekszym chyba będzie ta o której mówiono na początku, choć teraz sie pojawiła informacja o tej pierwszej także w „mniejszym” wariancie.

  • Te doniesienia są nieprawdopodobne!? W czasach gdy byle smartfon ma przynajmniej full HD ,kiedy zmierzamy w stronę 4K Apple jest hamulcowych? Oczywiście już słyszę głosy,że w telefonie taka rozdzielczość jest niepotrzebna.Jednak „szlacheckość”(a także cena) zobowiązują! No cóż pozostanę przy Samsung Galaxy Note 3. (albo 4).Szkoda bo resztę urządzeń ( iPady, MacBooka,Maca Mini,iCloud,Apple Tv, router, Time Machine) mam Appla.
    A może te przecieki to element marketingu? Nie możliwe też,że pozostawią sobie bez nowinek iPhona 5s. Nie wszyscy przecież tęsknią do większego telefonu.