Krzysiek Borek18.03.2016
Poznaliśmy pojemność baterii iPhone 7 Plus?

Podczas tegorocznej jesieni na pewno pojawi się kolejna generacja iPhone’a 7, a jego 5,5 – calowy wariant ma zostać wyposażony w niewymienną baterię o nieco większej pojemności. Jakiej?

Pojemność iPhone 7 Plus ma wynosić 3100mAh. Do tej informacji dotarł portal MyDrivers. Według ich źródła bateria będzie pojemniejsza o 12,5% w porównaniu do 2750mAh, które obecnie oferuje ogniwo stanowiące jeden z komponentów iPhone’a 6s Plus. Niestety, nie znamy sztuczki, jakiej użyło Apple do osiągnięcia tego wyniku, a przecież planują oni cieńszą konstrukcję względem poprzedników. Ten fakt nie pozwala im na wyposażenie sprzętu w ogniwo o wysokiej pojemności, które pozwoli na dłuższe użytkowanie sprzętu z nadgryzionym jabłuszkiem. Grubość iPhone’a 7 spadnie o 1 mm względem obecnego modelu i prawdopodobnie Apple porzuci standardowy port słuchawkowy, co może przełożyć się na lepszą baterię, choć nie musi.

Zrzut ekranu 2016-03-17 o 18.27.22

Ponadto warianty pamięciowe siódemki mają zamknąć się na 128GB,a Plus powinien być dostępny z 256GB pamięci na pokładzie, wszystko dzięki staraniom SanDiska, o ile producent weźmie pod uwagę ich pamięci masowe. Krążą również plotki o braku 16GB wariantu pamięciowego i zastąpieniu go 32 GB, ale tylko w przypadku większego iPhone’a. Apple w przeszłości współpracowało z SanDiskiem, co zaowocowało wyposażeniem sprzętu z Cupertino w pamięci dla iPhone’a 5, 6 i 6 Plus.

Obydwa iPhone’y 7 mają dostać układ scalony A10, 2 lub 3GB pamięci operacyjnej, LTE czwartej generacji (Intel 7360), stereofoniczne głośniki, podwójny aparat i wiele innych.

Źródło: mydrivers.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek