Krzysiek Borek04.09.2015
Prezentacja LG Nexus 5X pod koniec bieżącego miesiąca

W końcu ostatnie spekulacje, dotyczące daty prezentacji dwóch Nexusów się potwierdziły, Google zaprezentuje je pod koniec bieżącego miesiąca. Będziemy mieli do czynienia z fabletem produkcji Huawei i następcą Nexusa 5 wydanego 2 lata temu.

Do tej pory wszystkie przecieki następcę Nexusa 5 nazywały Nexus 5 (2015), choć to na pewno nie będzie jego ostateczne nazewnictwo. Prawdopodobnie Google będzie sprzedawać go, jako Nexusa 5X, jednakże wyszukiwarkowy gigant nadal nie znalazł odpowiedniej nazwy dla tego modelu.

To zdecydowanie lepsze rozwiązanie, aniżeli Nexus 5 (2nd gen) lub Nexus 5 (2015). Pozwoli to na lepsze rozpoznanie sprzętu i nie będzie żadnych problemów, wynikających z jego nietrafionego nazewnictwa. Nie tylko podano nazwę modelu, ale również cenę, która była owiana mgłą tajemnicy.

Nexus5x

Według jednego ze źródeł Nexus 5X z 16GB pamięci na dane użytkownika będzie droższy o 50$ względem modelu wydanego dwa lata temu. Oznacza to, że za 16GB model zapłacimy 400$, a za 32GB 450.

Cena jest interesująca, tym bardziej że w podobnej możemy dostać Moto X Pure Edition (przynajmniej w Stanach Zjednoczonych), a za 70$ mniej „kupimy” OnePlus 2, choć jego system zaproszeń może spowodować, że nie będziemy w stanie go kupić.

Proszę wziąć pod uwagę, że nie są to ostateczne informacje, związane z nowościami  Google a nazwa bohatera wpisu może ulec zmianom. Jednakże sprzedaż Nexusa 5X rozpocznie się zaraz po zakończeniu jego prezentacji w sklepie internetowym Google.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek