Krystian14.03.2014
Problemy z baterią w iOS 7.1?

Instalacja iOS 7.1 jest już za nami od kilku dni. Nie mogło być inaczej – wróciły powtarzające się problemy przy każdej nowej wersji.

Chodzi oczywiście o problem z baterią. Wielu użytkowników informuje, że obserwuje zdecydowany spadek czasu działania na jednym ładowaniu. Na tą chwilę jedynym rozwiązaniem jest wykonanie zerowania telefonu i przywrócenie kopii zapasowej – w skrajnych sytuacjach trzeba wszytko zrobić od nowa żeby uzyskać poprawę.

Sytuacja jest poważna, Apple zostało o niej poinformowane, nie wiadomo jednak kiedy wyjdzie odpowiednia poprawka, ani czy w ogóle wyjdzie.

Według niezależnych testów nie jest tak źle jak wszyscy mówią. Wiadomo, że ludzie lubią narzekać. Jak możecie zauważyć w tabelce, czasy pracy przy przeglądaniu internetu po WiFi zmieniły się tylko nieznacznie w przypadku iPhone, a iPad nawet nie drgnął.

bateria7.1

Jak sytuacja wygląda u Was? Przywracaliście iPhone do ustawień fabrycznych i ponownie wgraliście kopię zapasową? Sam to zrobiłem i muszę przyznać, że teraz działa zdecydowanie lepiej – szczególnie TouchID. Baterię mi ciężko ocenić ze względu na dodanie LTE w Orange, co może zaburzać wynik.

Źródło: http://arstechnica.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_
 • Snik3rs

  A czy Was tez jest taki lag przy odbieraniu polaczen? Jestem prawie pewien ze na 7.1 beta 5 po naciśnięciu „odbierz” rozmowa zaczynała sie zanim zdążyłem przyłożyć telefon do ucha. Na 7.1 odbieram, przykładam do ucha i mowię „halo”, to musze powtarzać bo nie włącza sie mikrofon. Jest dość irytujące. Możecie to sprawdzić?

  • Jak odbieram to czekam aż na ekranie napisy zrobią się jaśniejsze i dopiero rozmawiam, bo wcześniej jest „w trakcie odbierania” i nie działa. Tak samo było na becie imo.

   • Snik3rs

    O właśnie o tym mowię. Ale jestem pewien ze to działo sie zdecydowanie szybciej na becie. Odbierałem nie zwracałam uwagi na rozjasniajace sie ikony i rozmawiałem. Tutaj to zajmuje 2-3 sek dłużej :/

    • Mało rozmawiam więc może, jak widać co osoba to inny problem ;-) Zrób restore i przywróć kopie – może się poprawi.

 • Bartłomiej Trzmiel

  Z baterią jest u mnie na iPhone 5 poważny problem. Jadąc do pracy 35 minut, pisząc kilka wiadomości na iMessage, zaglądając na TT przy jednoczesnym słuchaniu muzyki, bateria spada o 14%.

  • Janusz Pałucha

   Ale pisałeś wiadomości jadąc autobusem a nie autem :P

 • Mariusz Knieja

  Coś dziwnego piszecie wg mnie bateria się poprawiła i to bardzo dłużej mi działa Ip 5 prze noc 6 % znika baterii to znaczna poprawa wifi non stop załączone 1dzień i 17h mi wytrzymał to długo przy rozmowach i wifi sieci Play

  • Bartłomiej Trzmiel

   Przez noc zjada mi 12% baterii. Na WIFI tylko w domu mam taka możliwość, ponieważ w pracy zablokowane. Więc mieli mi wszystko przez operatora prze większą część dnia. Z resztą w domu na WIFI lepiej nie jest.. Też korzystam z sieci Play.

  • piotr

   Gdybyś spojrzał to nie byłoby potrzeby pisania tego postu.iPhone 5 zyskał jeśli idzie o ten update.

 • Po update następnego dnia wyruszyłem w trasę, od 8:00 do 12:00 używając 3G wykorzystałem jakieś 60% baterii. O 16:00 nie było już szans na użytkowanie telefonu. Dodam, że korzystanie z sieci z przerwami, głównie FB i kilka aplikacji newsowych..

 • Marcin Sch.

  a ja używam ten sam telefon podobnie jak wy od dłuższego czasu, tj 5S. Charakter pracy telefonem też nie zmienił się od dłuższego czasu. i powiem Wam jedno zawsze odpinałem go rano z ładowarki o 6 tej i koło 23 było średnio 25%. A po tej aktualizacji o 20 tej podpinam ładowarkę. Porażka i tyle. jak by nie to , że to iphone to zmieniłbym na inny model. mamy XXI w , a …..szkoda gadac co apple wyprawia. Był JB………, co mnie podkusiło…..

 • Janusz Pałucha

  Co do baterii wydaje mi się że na iPhone 4 dłużej trzyma.. na pewno działa szybciej..
  na iPad 4 nie wiem jak to jest bo za dużo grałem i bateria poszła szybko.. ale wiadomo jak to jest przy grach..

 • Sepson

  Nie wiem co tak narzekacie mój 5S śmiga teraz jak szalony, nowy design jest bardziej estetyczny, Orange wprowadziło niespodziankę w postaci LTE :) a czas pracy baterii dalej jest taki jak był, czyli mimo wszystko dość krótki (choć jakimś dziwnym sposobem zeszło mi dzisiaj 26% przez cały dzień)

 • Paweł Mazurek

  Mi na 7.1 kolejny raz wyłączył się mając jeszcze 3%

 • Łukasz

  mam iphone 5. I mimo wykresu jest jakas masakra. wifi zre mi baterie niemal jak 3G a bez uzywania spadlo mi 20% w 4 godziny mimo ze wczesniej sopadalo 3-4

  • Cos Ci zżera baterie w tle, mi przez noc spada 3% na 5S.