Krzysiek Borek11.02.2016
Prototyp LG G5 przeszedł test wydajności

LG ma wszystko dopięte na ostatni guzik, G5 zostanie zaprezentowana 21 lutego bieżącego roku podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie. Producent nawet bawi się z nami w kotka i myszkę, ponieważ sami wewnętrznie testują jeszcze następcę ciepło przyjętego G4.

Ktoś mający prototyp G5 postanowił przeprowadzić test wydajnościowy za pomocą aplikacji Geekbench, dzięki czemu część specyfikacji technicznej została potwierdzona, włącznie z Androidem 6.0 Marshmallow na pokładzie. Poza tym dane z aplikacji dowodzą, że zastosowano również 64 – bitowy układ scalony Qualcomm Snapdragon 820 i 4GB pamięci operacyjnej.

Osobiście wcale się nie dziwię, SoC i taka ilość pamięci RAM powinny być obecne w większości tegorocznych flagowców. Testowi poddano model F700S, „S” oznacza SK Telecom, czyli jednego z trzech operatorów sieci komórkowych w Korei Południowej.

gsmarena_002

Oznaczenie F700 potwierdza, że mamy do czynienia z modelem G5. Jest to tylko i wyłącznie określenie modelu (SKU), F600 to V10, a F500 odpowiada modelowi G4. Idąc tym tokiem rozumowania, F700 prawdopodobnie oznacza następcę G4. Nowy model na pewno zadebiutuje pod nazwą G5.

Warto nadmienić, że będzie to modułowy smartfon, a początkowo mamy otrzymać moduł fotograficzny (przyciski — spust migawki + przybliżenie) i analogowo-cyfrowy wzmacniacz (DAC), ale na nich pewnie się nie skończy.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek