Krzysiek Borek12.05.2016
Prototyp Moto X (2016) z wyświetlaczem Shattershield

Ostatnio pojawiło się wiele informacji, związanych z tegoroczną odsłoną Moto X, choć najpierw pojawiły się jedynie grafiki prasowe, a ostatnio komuś udało się zrobić zdjęcie nietłukącego się ekranu.

Jego zastosowanie rozpoczęło się w ubiegłym roku, dzięki debiutowi Moto X Force, ale w tym roku sztandarowy model Lenovo również go trzyma. Ekran AMOLED ma 5,5 – calową przekątną i na pewno jest wykonany w ten sam sposób, co wyświetlacz X Force/Droid Turbo.

Screenshot 2016-05-12 at 10.27.17

Na fotografii widać również fizyczny przycisk początek, który jest również czytnikiem linii papilarnych i wygląda tak samo, jak ten z tegorocznej Moto G. Nad ekranem widać również dwa wycięcia, a jedno z nich powinno być diodą doświetlającą przedni aparat, co można dostrzec w Moto X Style. Ponadto logo Moto nadal jest obecne, ale to wszystko.

Sprzęt jest w stanie wykorzystać fabrycznie przygotowane przez Lenovo moduły, który będą doczepiane z tyłu. Pamiętacie Projekt Ara? To jedyna część, której Lenovo nie przejęło podczas wykupienia Motoroli od Google.

Screenshot 2016-05-12 at 10.27.30

Moto X (2016) zadebiutuje z 5,5 – calowym ekranem AMOLED, układem scalonym Snapdragon 820,3 lub 4GB pamięci operacyjnej, 13MPix aparatem głównym z optyczną stabilizacją obrazu i niewymienną baterią o pojemności zaledwie 2600mAh (wszystko z powodu grubości, wynoszącej 5,2 mm).

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek