Krzysiek Borek08.04.2017
Przedsprzedaż iPhone’a 8 zacznie się we wrześniu, ale…

Analityk Brian White z Drexel Hamilton twierdzi, że wszystkie iPhone’y 8 trafią do przedsprzedaży we wrześniu bieżącego roku, ale na model z wyświetlaczem OLED będziemy musieli poczekać parę tygodni po złożeniu zamówienia.

Opóźnienie może być spowodowane chęcią zintegrowania technologii 3D do rozpoznawania twarzy użytkownika.

Będzie to kolejne po Touch ID zabezpieczenie urządzenia, pozwalające na jego odblokowanie. Wcześniej pojawiały się doniesienia o opóźnieniu sprzedaży, ale nie było z nimi wiarygodnych przyczyn.

Podstawowe modele będą dostępne od razu, gorzej będzie z modelem wyposażonym w ekran OLED, on również może być przyczyną opóźnienia sprzedaży.

Our contact strongly believes the 5.8-inch iPhone 8 will be delayed by several weeks due to challenges around the 3D sensing technology, but still in time for the December holidays. This is not the first time that we’ve heard about a potential delay with a new iPhone; however, our contact was so emphatic about the delay that we are taking this data point more seriously. Since it is only April, this situation could improve. Essentially, our contact believes customers will be able to pre-order the new 5.8-inch iPhone 8 along with the new 4.7-inch and 5.5-inch iPhones in September; however, the 5.8-inch iPhone 8 will not be available for delivery until several weeks later.

Ponadto analityk twierdzi, że sytuacja jest spowodowana ciężką procedurą produkcyjną niektórych komponentów, które znajdą się w rocznicowym iPhone’ie. Może to spowodować sytuację, w której sprzęt pojawi się na półkach sklepowych dopiero w październiku lub listopadzie bieżącego roku. Poza tym rocznicowy model nie będzie korzystał z fizycznego przycisku początek i otrzyma technologię rozpoznawania twarzy w 3D.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Andrew

    Po wydaniu prawie 4 tys na iPhone’a 7 nie zamierzam przepieprzyć kolejnej forsy na nowy model. 7-ka jest tak dobra (obecnie najszybszy smatrphone wg Geekbencha), że nie ma sensu w tym i następnym roku jej zmieniać.

  • Artur Wiśniewski

    A ja nie sam 5tys za 8 rocznicowa. Mam 6 ma już 2,5 roku. Jak Apple wystawi cenę 5tys za tel to kupie androida.

  • Dariuszek

    Wystartowała właśnie przedsprzedaż https://www.x-kom.pl/iphone-8?utm_source=spec