Krzysiek Borek12.11.2016
Przekątne wyświetlaczy w iPhone 8 się zmienią?

Obecny podział rozmiarowy iPhone’ów bardzo mi odpowiada i dla mnie jest wręcz idealny. Dzięki niemu przyszły właściciel ma wybór i nie musi kupować z góry narzuconego przez Apple egzemplarza. Niestety w przyszłym roku przekątne wyświetlaczy mogą urosnąć.

Standardowy iPhone 8 ma podobno otrzymać 5 – calowy ekran, a Plus prawie 6 – calowy (5,8”). Do informacji dotarli analitycy Barclays powołujący się na źródła bliskie łańcuchowi dostaw Apple. Podobno zastosowane wyświetlacze (bez ramek) mają im zapewnić takie same gabaryty jak dotychczas sprzedawanych modeli z 4,7 i 5,5 – calowym wyświetlaczem.

Larger and Bezel-lessiPhone 8 design didn’t sound 100% locked down but we believe the move is to a bezel-less design with screen sizes getting larger and curved edges in the original envelope. The iPhone 8 moves to 5″ (from 4.7″) and the Plus moves to 5.8″ (from 5.5″).

Tylko większy z dwójki ma korzystać z wyświetlacza OLED, który jest jaśniejszy, ostrzejszy, bardziej energooszczędny i ma szybsze odświeżanie od LCD. Dostawcami wyświetlaczy dla większego modelu mają być Samsung, LG i kupiony niedawno przez Foxconn Sharp. Dzisiejsza informacja teoretycznie pokrywa się z doniesieniami o dodatkowym modelu iPhone’a. Nikkei twierdziło, że większy (5,8”) model będzie dodatkiem do obecnych (4,7 i 5,5”), ale tylko on wykorzysta nowy typ wyświetlacza, a dwójka pozostanie z LCD.

Bezramkowy wyświetlacz w iPhonie prawdopodobnie sprawi, że Apple zostanie zmuszone do usunięcia fizycznego przycisku początek i wtopić go w wyświetlacz. Niestety analitycy Barclays w to nie wierzą, według nich wyświetlacz urośnie wzdłuż i wszerz.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek