Krzysiek Borek12.11.2016
Przekątne wyświetlaczy w iPhone 8 się zmienią?

Obecny podział rozmiarowy iPhone’ów bardzo mi odpowiada i dla mnie jest wręcz idealny. Dzięki niemu przyszły właściciel ma wybór i nie musi kupować z góry narzuconego przez Apple egzemplarza. Niestety w przyszłym roku przekątne wyświetlaczy mogą urosnąć.

Standardowy iPhone 8 ma podobno otrzymać 5 – calowy ekran, a Plus prawie 6 – calowy (5,8”). Do informacji dotarli analitycy Barclays powołujący się na źródła bliskie łańcuchowi dostaw Apple. Podobno zastosowane wyświetlacze (bez ramek) mają im zapewnić takie same gabaryty jak dotychczas sprzedawanych modeli z 4,7 i 5,5 – calowym wyświetlaczem.

Larger and Bezel-lessiPhone 8 design didn’t sound 100% locked down but we believe the move is to a bezel-less design with screen sizes getting larger and curved edges in the original envelope. The iPhone 8 moves to 5″ (from 4.7″) and the Plus moves to 5.8″ (from 5.5″).

Tylko większy z dwójki ma korzystać z wyświetlacza OLED, który jest jaśniejszy, ostrzejszy, bardziej energooszczędny i ma szybsze odświeżanie od LCD. Dostawcami wyświetlaczy dla większego modelu mają być Samsung, LG i kupiony niedawno przez Foxconn Sharp. Dzisiejsza informacja teoretycznie pokrywa się z doniesieniami o dodatkowym modelu iPhone’a. Nikkei twierdziło, że większy (5,8”) model będzie dodatkiem do obecnych (4,7 i 5,5”), ale tylko on wykorzysta nowy typ wyświetlacza, a dwójka pozostanie z LCD.

Bezramkowy wyświetlacz w iPhonie prawdopodobnie sprawi, że Apple zostanie zmuszone do usunięcia fizycznego przycisku początek i wtopić go w wyświetlacz. Niestety analitycy Barclays w to nie wierzą, według nich wyświetlacz urośnie wzdłuż i wszerz.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Dorian

    Ja widze ze kazdy liczy na zmiany i to takie drastyczne ktore odmieniają całego iphona ,mało tego zmian ma byc tyle ze ten telefon na dziesiecio lecie zrobi skok o kilka lat do przodu…tak wynika z plotek. . By tylko prawda nie okazala sie inna.

  • słabo to widzę

    Odkąd zmarł jedyny koleś który miał jakąś wizję na rozwój Apple, (Steve J) nikt, ale to nikt kompletnie nie jest w stanie go zastąpić, a tym samym prowadzą całą tą markę równią pochyłą do dołu. Najpierw nowy iPad, niewypał totalny. Apple Watch, to samo. Potem nowe iPhone’y – od i6 począwszy – klapa. Teraz wielkie halo przy siódemce- a wyszło jak zwykle – lipa. To samo z nowymi MacBookami pro. Wyniki finansowe Apple odzwierciedlają to o czym mówię. Ja wybrałem iPhone SE świadomie, jako ostatnie dziecko Steve’a. A dalej zobaczymy… ale słabo to widzę.