Krzysiek Borek18.07.2014
Samsung Galaxy Note 3 – pierwsze wrażenia

Od początku nie byłem zbyt pozytywnie nastawiony do phabletów, lecz z czasem to zdanie się zmieniło. Podczas gdy Samsung zaprezentował Galaxy Note 3, urządzenie zrobiło na mnie spore wrażenie.

Wraz z urządzeniem otrzymałem opaskę fitness GearFit, której poświęcę osobny artykuł. Note 3 swoim wyglądem przypomina Galaxy S2, przykładem tutaj mogą być ostre krawędzie urządzenia, zaakcentowane dużym przyciskiem Home. Tył urządzenia nie zrobił na mnie zbyt dobrego wrażenia, niestety jest to plastik imitujący skórę, dodatkowo ciężko go zdjąć, więc należy uważać, aby go nie uszkodzić. Dzięki temu phablet dobrze trzyma się w jednej ręce.

Note 3 posiada wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 5,7″ i rozdzielczości FullHD. Jego sercem jest Snapdragon 800, taktowany 2,3GHz, wspomagany przez 3GB pamięci RAM, do tego mamy także 32GB wbudowanej pamięci na dane, którą możemy rozszerzyć za pomocą kart microSD. Bateria ma pojemność 3200mAh, ale nie wytrzymuje tak długo na jednym ładowaniu, jak testowana przeze mnie Xperia Z2. Zdjęcia wykonujemy tutaj aparatem o rozdzielczości 13MPix wraz z optyczną stabilizacją obrazu, jednak ma on jedną poważną wadę, zbyt długo zajmuje mu wyłapanie odpowiedniej ostrości.

note3

Jeżeli przyjrzymy się oprogramowaniu, nadal mamy tutaj autorską nakładkę Samsunga, Touchwiz. Jednakże nakładka jest dobrze zoptymalizowana, więc, póki co nie zauważyłem żadnych spadków animacji. Wszystko kręci się wokół rysika S Pen, więc mamy do dyspozycji wiele aplikacji, wykorzystujących rysik. No i najważniejsze, Samsung pokusił się o dodanie wielozadaniowości z prawdziwego zdarzenia, pod postacią Multi Window. Z lewej strony mamy przybornik z aplikacjami, z którego wybieramy np. Facebooka i Gmaila i są one wyświetlane jednocześnie na wyświetlaczu phableta.

Z phabletem Samsunga spędziłem parę dni. Choć już teraz sprawia wrażenie dobrze wykonanego urządzenia. Jednakże ma on też parę wad, które opiszę przy okazji pełnej recenzji urządzenia. Jeżeli macie jakieś pytania, dotyczące Galaxy Note 3, to wpiszcie je w komentarzach, uwagi, co do recenzji są również mile widziane.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek