Krzysiek Borek04.09.2015
Samsung Gear S2 kompatybilny z prawie każdym smartfonem z Androidem

Wczoraj na swojej konferencji Samsung zaprezentował drugą generację inteligentnego zegarka z serii Gear S. Pewnie sądzicie, że nadal potrzebujecie smartfona Samsunga, aby z niego korzystać?

Nie do końca, tym razem zegarek będzie kompatybilny z każdym smartfonem działającym na Androidzie 4.4 lub nowszym, pod warunkiem, że ma przynajmniej 1,5GB pamięci operacyjnej.

Od razu nasuwa się pytanie, które smartfony będą rzeczywiście kompatybilne z najnowszą propozycją lider rynku mobilnego. Zaczniemy od HTC One M7, M8 i M9, jeżeli chodzi o LG będzie to model G Flex, Nexus 5 (2013) i G4. Jeżeli posiadacie Xperię Z2 lub Z3 to możecie śmiało zakupić zegarek Samsunga, to samo tyczy się użytkowników Motoroli DROID Turbo,Maxx, Mini, X, a także Nexusa 6. Posiadacie urządzenie mobilne mniej znanych producentów? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sparować Gear S2 z niektórymi smartfonami Xiaomi, a także Huawei P8 i Ascend Mate 7.

Zrzut ekranu 2015-09-04 o 13.16.07

Nie jest pewien, czy na tym kończy się lista kompatybilnych smartfonów, czy stale będzie poszerzana. Jednakże Samsung na prezentacji dał jasno do zrozumienia, że kompatybilność zależna jest również od regionu, producenta i operatora sieci komórkowej.

Źródło: sammobile.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek