Krzysiek Borek06.03.2017
Samsung i Interflex przyśpieszają produkcję płyt głównych dla nowych iPhone’ów

Obecnie Samsung i Interflex są odpowiedzialni za produkcję płyt głównych dla nadchodzących iPhone’ów i będą się one różnić od obecnych. Obydwaj dostawcy postawili na elastyczny wydruk płyt głównych (FPCBs).

Interflex i Samsung mają zainwestować po 88 milionów $ w nowe fabryki na terenie Wietnamu, które zajmą się wydrukiem płyt głównych. Ponadto obydwaj wymienieni dostawcy nie będą jedynymi, dołączy do nich BH, które również zwiększyło produkcję w Wietnamie.

Zamówienia dla Samsunga i Interflex powinny wpływać w kwietniu lub maju bieżącego roku. Podobno 60 milionów egzemplarzy iPhone’a 8 z wyświetlaczem OLED ma stanowić 40% wszystkich dostępnych w tym roku. Apple zwiększy ilość modeli z wyświetlaczami tego typu w przyszłym roku, a w 2019 każdy iPhone powinien mieć ekran OLED.

Obecnie nie wiemy, czego możemy spodziewać się po podstawowym modelu iPhone (4,7”), ale mam wrażenie, że pojawią się w nim kolejne funkcje znane z modelu Plus. W końcu siódemka ma optyczną stabilizację obrazu, która do tej pory była dostępne w Plusach.

W tym roku powinniśmy ujrzeć trzy iPhone’y, ósemkę i 7s w dwóch wariantach rozmiarowych. Wyświetlacze w 7s pozostaną bez zmian, więc dalej będą wykorzystywać panele LCD, a ponadto każdy z nich ma wspierać bezprzewodowe ładowanie i szybkie za pośrednictwem Lightning.

iPhone 8 ma otrzymać prawie 6 – calowy wyświetlacz, choć cała powierzchnia nie zostanie wykorzystana, ponieważ na dole mają pojawić się przyciski wirtualne. Dodatkowo mogą pojawić się nowe formy odblokowywania urządzenia takie jak rozpoznawanie twarzy, czytnik tęczówki lub czytnik linii papilarnych zespolony z wyświetlaczem.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Danax

  Dlaczego piszesz, że Apple wyda w tym roku jednocześnie iPhone 7S, 7S Plus oraz iPhone 8?

  Przecież to nielogicznie marketingowo. Apple nigdy nie było tak nielogiczne marketingowo. Zapewne zaprezentują nową linię o nazwie iPhone Pro, iPhone Air lub coś w tym stylu. Nie wydadzą jednocześnie numerków 7S i 8 bo konsumenci byliby w konsternacji.

 • Dorian

  Wlasnie !!! Nie ma szans na nazwe iphona 8 ! Gadacie głupoty ! Za rok musil by wyjsc tez iphon 8 jako nastepca iphona 7s i wtedy mamy masło maslane … iphon 8 z zakrzywionym ekranem i za rok ip8 jako nastepca 7s …stary i nowy ip8 . Zakładam nazwe pro

  • Emil Sinclair

   Drogi Watsone znowu zapomniałeś o spodniach…