Krzysiek Borek30.12.2016
Samsung wyłącznym dostawcą wyświetlaczy OLED dla iPhone`a 8?

Od dłuższego czasu w sieci chodzą pogłoski o zmianie wyświetlaczy w urządzeniach mobilnych Apple. Pierwszym z nich bez wątpienia będzie iPhone 8, który ma otrzymać wyświetlacz OLED wyprodukowany wyłącznie przez Samsunga.

Według ostatniego raportu Samsung jest w stanie dostarczyć 20 milionów wyświetlaczy miesięcznie, co z pewnością zaspokaja satysfakcję Apple.

Niestety, następcy siódemek nadal będą się trzymać ekranów TFT LCD, a tylko ósemka dostanie panel OLED. Ponadto w raporcie jest również wzmianka o chęci wysłania do sklepów od 60 do 70 milionów egzemplarzy iPhone’a z nowym wyświetlaczem.

Apple will launch 4.7-, 5.5- and 5.8-inch new iPhone models in second-half 2017, with TFT-LCD panels to be used in the former two models and AMOLED for the 5.8-inch one, the sources said. Global shipments of the AMOLED iPhone in 2017 are estimated at 60-70 million units, the sources noted.

Czujniki dotykowe dostarczy Japońska Nissha Printing, a złożeniem wyświetlacza w całość (czujniki, sterownik, ekran) zajmie się Samsung lub TPK Holding i General Interface Solution.

Apple próbowało skorzystać z usług innych producentów wyświetlaczy OLED, ale poszukiwania nie okazały się owocne, ponieważ inni kandydaci mają problemy z produkcją ekranów dla własnych mobilnych maszyn.

To nie wszystko, w raporcie pojawiła się wzmianka o rozpoczęciu produkcji znikomej ilości telefonów w marcu przyszłego roku, a produkcja masowa powinna rozpocząć się w maju lub czerwcu.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek