Michał03.04.2015
Samsung wyprodukuje procesory A9 dla nowych iPhone’ów

Jak podaje Bloomberg, Samsung zajmie się produkcją nowych procesorów A9, które trafią do najnowszych iUrządzeń.

Procesory A9 będą produkowane w Giheung, czyli fabryce Samsunga w Korei Południowej. Dodatkowe partie wyprodukuje Globalfoundries – partner Samsunga.

iOS8

Dla przypomnienia dodam, że obecny iPhone 6 i iPhone 6 Plus wyposażony jest w 64-bit procesor A8, który wytwarzany jest w procesie 20 nm. Nowy procesor A9 powstanie w nowym, 14 nm procesie technologicznym z wykorzystaniem technologii FinFET.

Dzięki przejściu z 20 nm na 14 nm, nowy procesor będzie o prawie 20% wydajniejszy od obecnego, ponadto 15% mniejszy i oczywiście jeszcze bardziej energooszczędny.

Źródło: bloomberg.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • xazar

  Aż się nie chce wierzyć,ze w końcu Szkot wyda kasę na ulepszenie sprzętu?! Samsung tą deklarację przyjął od Apple w lutym 2014 roku.Widać,że Apple zał było złożyć zamówienie i mulił głowę miłośników IPhona przez rok z beta wersjami IOSów, ale chyba zdał sobie sprawę,ze już z tego sprzętu nie wydusi nic…a nic ! Znając życie iPhone z 2 RAMówka z procesorem A9 od Samiego będzie kosztował nas majątek. W końcu Apple ma zarobić,a nie wydawać. Zresztą patrząc na zyski z którymi się chwali Apple co chwilę,a technologiczny przestarzały co najmniej o 5-6 lat za Samsungiem sprzętem (proszę nie mylić z oprogramowaniem z czasów śp.Jobsa),Apple chyba w końcu zdał sobie sprawę,że już poważni programiści na ostatnim CeBIT, które odbył się w Hanowerze wprost oświadczyli,że najwyższy czas żeby Apple(drużyna Apple był obserwatorem) pomyślał o innowacji sprzętową,a nie co chwile wydawać beta IOSy.

  • Śmiechłem :-) taki zacofany, że najnowszego samsunga klepie jak najman matę w testach. Całe szczęście, że mogę używać tego zacofanego telefonu. A cena jest ciagle ta sama, wiec Ameryki nie odkrywasz.

   • Alan

    Ps. Samsung ssie.
    Pozdrawiam i Zycze wesolych swiat ;)

 • Miki

  Ssie po same kule:)