Seagate Game Drive 2TB - test i recenzja recenzje, akcesoria Seagate Game Drive 2TB, recenzja Seagate Game Drive 2TB, PS4, polska recenzja Seagate Game Drive 2TB, PlayStation 4  Sony ma w swojej bibliotece gier na PlayStation 4 wiele świetnych tytułów na wyłączność. Problem w tym, że większość z nich potrafi zajmować 50GB na dysku wewnętrznym lub więcej, nie wspominając o aktualizacjach lub dodatkach. dysk ps4

Seagate Game Drive 2TB – test i recenzja

Sony ma w swojej bibliotece gier na PlayStation 4 wiele świetnych tytułów na wyłączność. Problem w tym, że większość z nich potrafi zajmować 50GB na dysku wewnętrznym lub więcej, nie wspominając o aktualizacjach lub dodatkach.

Mając konsole z 500GB dyskiem miejsce uszczupla się w zatrważającym tempie. Właśnie wtedy warto zastanowić się nad zakupem dysku zewnętrznego.

Teoretycznie i praktycznie można wymienić dysk wewnętrzny, ale może on mieć maksymalnie 2TB miejsca na gry. Dzięki wydaniu aktualizacji oprogramowania do wersji 4.50 Sony udało się dodać wsparcie dla dysków zewnętrznych. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podłączyć dysk, który ma więcej niż 2TB pojemności.

Seagate postanowił połączyć siły z Sony, co w rezultacie dało nam zewnętrzny dysk twardy Game Drive o pojemności 2TB.

Wygląd i jakość wykonania

Game Drive 2TB jest bardzo mały i cienki w porównaniu do mojej obudowy na dysk zewnętrzny, w której trzymam dysk hybrydowy Seagate Firecuda. Nie zapomniano o logotypie na obudowie i diodzie sygnalizującej działanie dysku. Boczne części nawiązują do PlayStation, ponieważ obudowa w tych miejscach jest niebieska, a reszta to typowa, nie rzucająca się w oczy czerń.

Seagate Game Drive 2TB - test i recenzja recenzje, akcesoria Seagate Game Drive 2TB, recenzja Seagate Game Drive 2TB, PS4, polska recenzja Seagate Game Drive 2TB, PlayStation 4  Sony ma w swojej bibliotece gier na PlayStation 4 wiele świetnych tytułów na wyłączność. Problem w tym, że większość z nich potrafi zajmować 50GB na dysku wewnętrznym lub więcej, nie wspominając o aktualizacjach lub dodatkach. IMG 20171226 140339

Na spodzie również umieszczono logo producenta, a z tyłu ulokowano port USB. Kabel nie należy do najdłuższych, więc dysk musi leżeć na obudowie konsoli lub obok niej.

Konfiguracja z konsolą

Przygotowanie dysku zewnętrznego do działania z PlayStation 4 jest dziecinnie proste. Jedyne wymaganie to posiadanie oprogramowania w wersji 4.50 lub wyższej. Dysk należy podpiąć do portu USB znajdującego się najbliżej napędu Blu Ray. Podłączyłem go do drugiego portu (oddalonego od napędu) i pojawiał się błąd z brakiem zgodności dysku.

Seagate Game Drive 2TB - test i recenzja recenzje, akcesoria Seagate Game Drive 2TB, recenzja Seagate Game Drive 2TB, PS4, polska recenzja Seagate Game Drive 2TB, PlayStation 4  Sony ma w swojej bibliotece gier na PlayStation 4 wiele świetnych tytułów na wyłączność. Problem w tym, że większość z nich potrafi zajmować 50GB na dysku wewnętrznym lub więcej, nie wspominając o aktualizacjach lub dodatkach. 5

Jedyne co należy zrobić, to sformatować dysk za pomocą oprogramowania konsoli. Wtedy będzie gotowy do działania, co pozwoli nam przenieść gry z wewnętrznego dysku lub zainstalować nowe.

Użytkowanie

Przenoszenie gier z wewnętrznego dysku na zewnętrzny jest szybkie i bezproblemowe, pod warunkiem, że gry zajmują mniej niż 50GB. Na testowany przeze mnie egzemplarz postanowiłem przenieść kilka mniejszych gier, więc mogłem sprawdzić czas kopiowania. Niecałe 20GB z dysku wewnętrznego na zewnętrznym pojawiło się w równe 20 minut. Instalacja gier też jest szybka, ale musimy wcześniej ustawić instalację na pamięci rozszerzonej (dysku zewnętrznym).

Seagate Game Drive 2TB - test i recenzja recenzje, akcesoria Seagate Game Drive 2TB, recenzja Seagate Game Drive 2TB, PS4, polska recenzja Seagate Game Drive 2TB, PlayStation 4  Sony ma w swojej bibliotece gier na PlayStation 4 wiele świetnych tytułów na wyłączność. Problem w tym, że większość z nich potrafi zajmować 50GB na dysku wewnętrznym lub więcej, nie wspominając o aktualizacjach lub dodatkach. 6

Uruchamianie gier i granie w nie z dysku zewnętrznego jest tak samo wydajne, jak w przypadku wewnętrznego. Nie zauważycie żadnych zwolnień animacji i lagów. Tak było w moim przypadku, więc w tej kwestii Seagate nie zawodzi. 2TB to sporo miejsca, ale biorąc pod uwagę gry pokroju Horizon Zero Dawn zajmujące 50GB + prawie 10GB na dodatek The Frozen Wilds i dodatkowe mega bajty na aktualizacje, może okazać się, że szybko zapełnimy dodatkowe miejsce na gry.

Seagate Game Drive 2TB - test i recenzja recenzje, akcesoria Seagate Game Drive 2TB, recenzja Seagate Game Drive 2TB, PS4, polska recenzja Seagate Game Drive 2TB, PlayStation 4  Sony ma w swojej bibliotece gier na PlayStation 4 wiele świetnych tytułów na wyłączność. Problem w tym, że większość z nich potrafi zajmować 50GB na dysku wewnętrznym lub więcej, nie wspominając o aktualizacjach lub dodatkach. IMG 20171226 140104Pamiętajcie, że dysku możecie używać z inną konsolą, ale na drugiej konsoli musicie mieć wasze konto, inaczej nie będziecie w stanie uruchomić swoich gier u znajomych. To samo dotyczy płyt, jeżeli gra pierwotnie była na nośniku, musicie go mieć ze sobą, żeby zagrać w wybraną przez siebie grę.

Podsumowanie

Decydując się na zakup PlayStation 4 z 500GB dyskiem twardym nie zdawałem sobie sprawy z tego, że wraz z biegiem czasu i poszerzaniem kolekcji gier nie starczy mi miejsca na dysku. Początkowo grałem w parę gier do momentu, w którym je ukończyłem. Wtedy zazwyczaj usuwałem jedną z nich i na jej miejscu pojawiała się nowa.

Na szczęście Sony zdecydowało się na dodanie wsparcia dla dysków zewnętrznych i wtedy stwierdziłem, że lepiej wyjdę na zakupie obudowy i dysku Segate Firecuda 2TB. Nie decydowałem się wtedy na jego test, ponieważ chciałem poczekać na dedykowany dysk zewnętrzny.

Seagate Game Drive 2TB jest świetny w swojej prostocie, choć jego cena jest nieco wyższa w porównaniu do standardowych dysków zewnętrznych tego samego producenta. Jestem w stanie to zrozumieć, ponieważ dysk jest dostosowany do konsoli Sony pod względem wzornictwa, prostoty konfiguracji i szybkości uruchamiania gier.

Dysk z pewnością przyda się użytkownikom, którzy chcą więcej miejsca na gry, ale niezłym dodatkiem jest możliwość zabrania swoich gier do znajomych. W szczególności, gdy mamy wiele gier z cyfrowej dystrybucji, nie musimy wtedy nosić ze sobą płyt, bierzemy dysk i od razu możemy zabrać się do grania w swoje ulubione tytuły.

Za:

  • wzornictwo nawiązujące do PlayStation
  • kompaktowa konstrukcja
  • dziecinnie prosta konfiguracja
  • wysoka szybkość przenoszenia i uruchamiania gier

Przeciw:

  • wyższa cena w porównaniu do standardowego dysku zewnętrznego
  • problem z działaniem w obu portach USB 3.0 konsoli (przynajmniej w przypadku modelu CUH 1116A), dysk działa tylko w porcie umieszczonym bliżej napędu Blu Ray

Podziękowania dla Seagate Polska za udostępnienie dysku do testów.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top