Krzysiek Borek13.07.2014
Sharp chce odzyskać swoją fabrykę przekazaną Apple

Ostatnio informowalismy Was o dedykacji jednej z fabryk Sharpa do produkcji iPhone`a dla Apple. Sytuacja zmienia się, jak w kalejdoskopie i teraz Sharp chce odzyskać fabrykę.

W 2012 roku fabryka Kameyama nr. 1 zaprzestała produkować wyświetlacze do telewizorów, a zajęła się produkcją mniejszych, przeznaczonych dla urządzeń mobilnych. Apple było ich największym partnerem i 90% wyświetlaczy do nowego smartfona Apple, miał wyprodukować Sharp.

Współpraca szła po mysli obydwóch producentów, do czasu, kiedy Sharp chciał odciąć się od Apple. Sytuacja zaniepokoiła giganta z Cupertino, ponieważ istnieje szansa,że Sharp miałby podjąć współpracę z ich największym konkurentem, Samsungiem.

Raport z Nikkei mówi,że „Sharp zamierza wykupić urządzenia do produkcji wyświetlaczy, przeznaczonych dla urządzeń mobilnych, które znajdują się w ich największej fabryce poświęconej Apple„.

Jednym z powodów tej sytuacji jest chęć współpracy Sharpa z innymi producentami urządzeń mobilnych. Prawdopodobnie z którymś producentem z Chin. Decyzja współpracownika Apple, przychodzi w trudnym czasie, gdy rozpoczyna się produkcja iPhone`a 6. Ostatnio Apple zaprzestało współpracować z Samsungiem, jeżeli chodzi o produkcję procesorów A8, na rzecz podjęcia współpracy z TSMC.

Jeżeli Sharp rzeczywiście zakończy współpracę z Apple, gigant z Cupertino zakaże współpracy z Samsungiem.

Źródło: cultofmac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Modo

    Czy ktoś zrozumiał ten bełkot ???

    • Spoko, weekend – finałowy mecz. Stres i chipsy robią swoje.