Smartwatch z Android Wear, jako monitor aktywności użytkownika ciekawostki zegarek z Android Wear, Zegarek, monitor aktywoności, jak monitorować aktywność na Android Wear, aplikacje na Android Wear, Android Wear jako monitor aktywności, Android Wear, Andorid  Wydaje się, że urządzenia noszone mogą być idealne do monitorowania naszych postępów podczas uprawiania sportów. Leżą na nadgarstku i są tam niemal codziennie, nie wspominając o odpowiednich czujnikach i technologii, których ze świecą szukać w klasycznych zegarkach. AndroidWear 1300x700

Smartwatch z Android Wear, jako monitor aktywności użytkownika

Wydaje się, że urządzenia noszone mogą być idealne do monitorowania naszych postępów podczas uprawiania sportów. Leżą na nadgarstku i są tam niemal codziennie, nie wspominając o odpowiednich czujnikach i technologii, których ze świecą szukać w klasycznych zegarkach.

Jednakże nie da się ich w 100% wykorzystać do monitorowania postępów podczas ćwiczeń. Prawie wszystkie zegarki działające na Android Wear potrzebują pomocy użytkownika, aby nadawały się do wybranych przez niego czynności. Pokażę wam, jak można to zrobić.

1. Co może, a co nie

Większość inteligentnych zegarków nie posiada GPS – u który znajdziemy w prawie każdym smartfonie obecnie dostępnym w sprzedaży. Obecnie jedynie Sony SmartWatch 3 go posiada, choć reszta nieposiadająca go może z niego korzsytać, jeżeli sparujemy zegarek ze smartfonem.

Zamiast niego Android Wear korzysta z akcelerometru i żyroskopu, aby mierzyć przebytą odległość lub liczbę wykonanych kroków. Fabrycznie dostępna aplikacja Googe Fit jest w stanie się tym zająć. Odpowiednie algorytmy pozwalają na dokładne zbieranie danych, choć w tym przypadku lepszym rozwiązaniem jest właśnie GPS. Jak można sobie z tym poradzić?

2. Wybór aplikacji

Musimy znaleźć aplikację, która korzysta z GPS-u zamontowanego w naszym smartfonie. Obecnie jest sporo aplikacji, które wykorzystują Android Wear, jako drugi monitor do śledzenia wszystkich danych. Aplikacji jest wiele, jednakże postanowiłem wybrać te najlepsze według mnie:

  • Runkeeper: Prawdopodobnie najpopularniejsza aplikacja, jest darmowa, ale istnieje również płatna subskrypcja. Pozwala ona na dostęp do szerszej gamy informacji.
  • Strava: aplikacja w głównej mierze przeznaczona dla rowerzystów, choć radzi sobie z mierzeniem kroków.
  • MapMyRun: pomimo, że nie jest najpopularniejsza, to posiada większość funkcji z bardziej znanych aplikacji.
  • Runtastic: główny rywal RunKeeper
  • Endomondo: nie nastawia się głównie na profesjonalistów, ale także na mniej doświadczonego użytkownika.
  • Sportstracker: kolejna interesująca aplikacja, a jej interfejs występuje w innym odcieniu, niż przytoczonej reszty.

Wszystkie wymienione aplikacje świetnie nadadzą się do codziennych ćwiczeń, potrzebowały wiele lat, aby być tym, czym są obecnie. Najlepiej będzie wypróbować parę lub większość, aby dowiedzieć się, która okaże się najlepsza dla każdego użytkownika z osobna.

3. Pobranie i instalacja aplikacji

Instalacja aplikacji na urządzeniu noszonym to bułka z masłem wystarczy pobrać odpowiednią na smartfona, a po zsynchronizowaniu danych powinna pojawić się na zegarku. Potem ikona powinna pojawić się w interfejsie inteligentnego zegarka.

Przesuwając w lewo mamy dostęp do listy aplikacji, na której powinna znajdować się aplikacja. Jeżeli jej nie ma może to oznaczać, że pobrana przez nas aplikacja nie posiada swojego odpowiednika dla platformy Android Wear. Ta informacja zazwyczaj widnieje w opisie aplikacji.

4. Użytkowanie dedykowanych aplikacji (na zegarku)

Aplikacje towarzyszące mają to samo, co ich odpowiedniki na smartfonie. Wystarczy włączyć jedną z nich i od razu możemy zacząć ćwiczyć. Pamiętajcie o zalogowaniu się do aplikacji z poziomu waszego telefonu, zazwyczaj robimy to podczas jej pierwszego uruchomienia. Większość z aplikacji wymaga posiadania konta, a rejestracja jest darmowa.

Najszybszą możliwością logowania jest użycie konta z Facebooka, po czym modyfikujemy dostęp aplikacji, aby nie dodawała żadnych informacji na naszą tablicę.

Upewniamy się również, że GPS działa, przechodzimy do lokalizacji na telefonie i uruchamiamy ją.

5. Bierzemy ze sobą smartfona

Czy powinniśmy brać ze sobą telefon? Jeżeli tak, to gdzie go trzymać? Najlepiej zaopatrzyć się w odpowiednią opaskę, którą możemy założyć na rękę, a wewnątrz niej umieścić smartfona.

Osobiście podczas biegania, jeżdżenia na rowerze, czy rozgrywania meczu piłki nożnej nie noszę ze sobą samrtfona. Po pierwsze nie chcę, żeby ktoś mi w tym czasie przeszkadzał, a po drugie to jedyny moment na rozbrat z jakąkolwiek technologią. Ewentualnie biorę go ze sobą, jeżeli chcę posłuchać muzyki podczas biegania.

Opaski nie są drogie, jeżeli nie szukamy renomowanego producenta. Prawdopodobnie lepiej zaopatrzyć się w produkty takie jak ShockSock Eziflex lub Griffin Adidas. Bez wątpienia nadadzą one komfortu podczas biegu itp.

Macie już wszystko, jedyne co wam pozostało to wyjść na dwór i zacząć biegać, jeździć na rowerze, grać w piłkę nożną lub robić coś innego według waszych upodobań.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top