Krzysiek Borek12.02.2016
Snapdragon Wear 2100 pozwoli na produkcję cieńszych urządzeń naręcznych

ź zaprezentował właśnie nowy układ scalony z myślą o urządzeniach naręcznych, który ma pozwolić na cieńszą konstrukcję od obecnie dostępnych.

Snapdragon Wear 2100 ma zastąpić zasłużonego i doświadczonego Snapdragona 400, który również doczekał się modyfikacji, aby znaleźć zastosowanie w urządzeniach naręcznych. Większość obecnie dostępnych zegarków z Android Wear z niego korzysta.

Wear 2100 w porównaniu do poprzednika jest o 30% mniejszy, pobiera 25% mniej zasilania, a wszystkie czujniki są zintegrowane, co pozwala na dokładniejsze pomiary. Co najważniejsze, nie zapomniano o module LTE z zintegrowanym GNSS, a także energooszczędnym WiFi i Bluetooth.

With the introduction of the Snapdragon Wear platform and Snapdragon Wear 2100 SoC, Qualcomm Technologies is well-positioned to extend its progress in wearables technology by enabling sleek designs, long battery life, smart sensing, and always- connected experiences in the next generation of wearable devices

Biorąc pod uwagę łączność 4G LTE na pokładzie jestem ciekaw, czy w końcu ujrzymy w pełni samodzielny inteligentny zegarek z Android Wear. Mam nadzieję, że któryś z nich zacznie pracować bez połączenia ze smartfonem, wystarczy, że połączymy się z siecią komórkową i zaczniemy działać. Czas pokaże, jak rozwinie się sytuacja.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek