Krzysiek Borek03.08.2015
Sony Xperia C5 Ultra oficjalnie zaprezentowana

Dziś nadszedł dzień prezentacji dwóch, nowych smartfonów Sony. Razem z modelem M5 zaprezentowano C5 Ultra z wyświetlaczem od jednej krawędzi do drugiej, choć jedynie po jego bokach.

C5 Ultra zdecydowanie odstaje od M5, choć 6 – calowy wyświetlacz Full HD z niemal niewidocznymi ramkami sprawia, że urządzenie zdecydowanie się wyróżnia na tle konkurencji. Za sprawne działanie odpowiada 8 – mio rdzeniowy procesor MediaTek, taktowany 1,7GHz, a za generowanie grafiki odpowiedzialne jest GPU Mali. Nie zapominajmy o 2GB pamięci operacyjnej, 16GB pamięci na dane użytkownika i czytniku kart microSD.

Xperia-C5-Ultra-1024x694

Według producenta bateria o pojemności 2930mAh powinna wystarczyć na 2 dni nieprzerwanej pracy po jednym ładowaniu lub 8 godzin odtwarzania materiałów wideo.

Xperia-C5-colors-1024x694

Jeżeli chodzi o aparaty, to mamy tutaj do czynienia z 13MPix matrycami z przodu i tyłu. Obydwie zawierają czujnik Sony Exmor RS, a aparat do selfie posiada szerokokątny obiektyw (22 mm). W obu przypadkach nie należy zapominać o wyposażeniu aparatów w diody doświetlające LED i mechaniczny przycisk migawki.

C5 Ultra dostępna będzie z czytnikiem na jedną lub dwie karty SIM w zależności od rynku, na którym zadebiutuje. Do sprzedaży trafi od połowy sierpnia.

Źródło: androidbeat.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek