Krzysiek Borek19.03.2017
Todesco pracował nad Jailbreak iOS 10.2 za pomocą Safari, ale musi porzucić projekt

Podejrzewam, że znacie Lukę Todesco odpowiedzialnego za Jailbreak iOS 10, 10.1, 10.1.1 i 10.2. Chłopak ostatnio pracował nad Jailbreak wykonywanym za pomocą Safari, ale projekt nie zostanie ukończony.

Ponadto potwierdził, że to on współpracował z Saurikiem podczas tworzenia narzędzia Cydia Extender, które w obecnej formie jest bezużyteczne dla większości użytkowników. Narzędzie miało służyć większości od podpisywania aplikacji mobilnych spoza App Store bezpośrednio na urządzeniu mobilnym, ale oficjalna wersja wymaga płatnego konta deweloperskiego.

Obecnie ciężko stwierdzić, dlaczego Todesco czeka na oficjalne wydanie iOS 10.3. Być może chce sprawdzić, czy Apple załatało luki w najnowszej wersji, co od razu przełoży się na brak możliwości odblokowania nowszej wersji oprogramowania. Mam wrażenie, że Luca znowu wyda Jailbreak dla urządzeń mobilnych z 64-bitowym układem scalonym i iOS 10.2.

Aktualizacja:

Luka przestał pracować nad jbme102, ponieważ nie zdawał sobie sprawy, że jego exploit działa na 32-bitowej wersji Safari.

I forgot that Yalu’s kernel exploit must run as 32 bit or with a crafted 64 bit mach-o to work. So jbme102 cancelled.

I just blew the whole night for nothing lel

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Dawid

    Czyli spokojnie mogę sobie dalej aktualizować ios bo nie będzie jb :] prawie wychodzą nowe teraz telefony to wrócę z powrotem do androida.

    • krzysiekb92

      Skąd wiesz, że nie wyda czegoś innego? Poza tym, jak masz starszy od siódemki to na 10.2 Jailbreak zrobisz.