Krzysiek Borek12.10.2014
Urządzenia naręczne z Android Wear dostaną klawiaturę ekranową

Systemy operacyjne na urządzeniach naręcznych nie pozwalają na wklepywanie tekstu przy pomocy klawiatury. Działanie takiego systemu oparte jest na komendach głosowych. Już niedługo się to zmieni.

Microsoft pracuje nad klawiaturą ekranową dla urządzeń naręcznych z systemem Android Wear. Na ten moment klawiatura to prototyp, który rozpoznaje pismo ręczne i tak będzie działać. Będziemy mogli również wpisywać w tekst znaki charakterystyczne dla danego języka i cyfry.

Klawiatura ma wsparcie dla urządzeń z kwadratowym wyświetlaczem i rozdzielczości 320×320. Będzie też działać na Motoroli Moto360. Jej działanie jest dosyć proste, ręcznie wpisujemy litery, cyfry i inne znaki, które pojawią się w odpowiedniej kolejności. Podczas wklepywania tesktu, pojawi się on na górze.

Pooniżej możecie rzucić okiem na materiał wideo pokazujący dzieło Microsoftu. Na wideo możemy zobaczyć parę zastosowań dla klawiatury przeznaczonej dla urządzeń naręcznych. Pojawia się tylko jedno pytanie, czy będzie to działać, jak należy?

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek