Krzysiek Borek01.06.2015
Używanie AirBlueSharing

Nareszcie rozszerzenie AirBlue Sharing zostało zaktualizowane i współpracuje z iOS 8.1.2. Pozwala ono na przesyłanie wszelkiej maści plików pomiędzy urządzeniami Apple, a także z tymi pracującymi na Androidzie i Windows Phone.

Tym razem jest ono kompatybilne z każdym modelem iPada, więc jeśli chcecie wymieniać pliki znajdujące się na urządzeniach z Androidem i Windows Phone, to warto zainstalować paczkę z tą aplikacją. Należy pamiętać, że aplikacja jest płatna.

Rozszerzenie wypróbowałem z iPadem 3 – ej generacji, Samsungiem Galaxy A3 i A5. Zanim zaczniemy należy zainstalować AirBlue Sharing. Po instalacji pojawi się nowy przycisk w Centrum Sterowania, uruchamiający rozszerzenie, ale będziemy musieli wykonać respring urządzenia, na którym się znajduje.

sb

Pomiędzy urządzeniami przesyłałem tylko i wyłącznie zdjęcia, ponieważ nie posiadam muzyki na iPadzie i innego typu plików.

BT

Bez zbędnego przedłużania przejdźmy do meritum sprawy.

Parujemy urządzenie mobilne Apple z innym, działającym na Androidzie/Windows Phone.

 1. Na urządzeniu z Androidem wybieramy interesujący nas plik i wybieramy przesyłanie przez Bluetooth.
 2. Stukamy na nazwę iPada/iPhone’a lub iPoda, po czym akceptujemy przyjęcie pliku przesyłanego z innego urządzenia.
 3. Wysłanie plików z iPada/iPhone’a lub iPoda wygląda podobnie, wybieramy dane zdjęcie i stukamy na przycisk „Udostępnij”.
 4. Pojawią się programy i wszystkie dostępne możliwości udostępnienia pliku, włącznie z AirBlue Sharing.
 5. Po wybraniu Air Blue Sharing, pojawi się okienko do wyboru urządzenia, na które chcemy przesłać dany plik. Następnie uruchamiamy wykrywanie Bluetooth w sprzęcie z Androidem.
 6. Wybieramy urządzenie z listy, po czym rozpocznie się wysyłanie, wybranego przez nas pliku.

To wszystko, operacja działa również na innych plikach takich, jak PDF, MP3 i wielu innych. Podczas użytkowania nie zanotowałem żadnych problemów i wszystko działa, jak powinno. W Ustawieniach Bluetooth, podczas wyświetlania dodatkowych urządzeń będzie komunikat „nie połączono”. Nie martwcie się rozszerzenie działa, po prostu jeden z plików, znajdujących się w rozszerzeniu nie pozwala na „sztywne” połączenie.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Jezrdna Kyzcrogezrg

  Szkoda że niema linka do tego programu
  Czy trzeba mieć Cydie ?

  • Yako

   Wymagany jest jailbreak, program instalujemy przez Cydie

 • suxx

  bez kitu, ale aplle przesadziło z tym ograniczeniem bluetootha.. nikt mnie o tym nie poinformował przed zakupem iphona 4s którego używam od ponad roku i jestem tym strasznie zniesmaczony bo ułatwiło by mi to życie. poza tym synchronizacja mp3 to jakieś nieporozumienie, dawno temu miałem to jako tako skonfigurowane ale po jakimś update tego itunes (sic) wszystko się tak pomieszało, że zaczęło mi synchronizować 150gb utworów – sam precache zajmował z 30 minut. chciał to z uporem wrzucić na te biedne pare giga które apple dało w 4s :) zrezygnowałem, wole mp3 przesyłać mailem i odbierać na iphone (lol, a jak, to 2 sekundy roboty bez konfigu itunesa, tfu)… brak karty pamięci ssd to już w ogóle jakieś nieporozumienie w tych iphone w dobie XXI wieku ;) no dobra, teraz plusy: zajebisty telefon, nawet bez JB da się go uzywać i nie denerwuje :) po JB pare opcji dodatkowych było. telefon bezawaryjny, nic się nie wiesza. no tyle. pozdro

  • Kamil Witaszewski

   Nie rozumiem kto w dzisiejszych czasach używa BT do przesyłania jakichkolwiek plików…
   Masz masę różnych dysków w chmurze… a Spotify albo inny streaming zastępuje ci całą masę zabawy z przesyłaniem muzyki…
   Od biedy masz aplikacje typu Phone Drive która zastępuje w dużo lepszy sposób ten zakichany BT!

   • suxx

    w takim wypadku iphone jest nie dla mnie

    • Kamil Witaszewski

     Na to wyglada…

     • suxx

      odpowiedz mi drogi Panie, gdzie moge przesłać swoje mp3 (te chronione prawami autorskimi) i jak je mogę odtwarzać. bo nie znalazłem rozwiązania. pomijam stawianie ftpów+VLC

     • Kamil Witaszewski

      Jakkolwiek. Wrzucasz na GoogleDrive, synchronizujesz. Zapisujesz na urządzeniu i już.
      PS. Co rozumiesz przez mp3 „chronione prawami autorskimi”?