Wacław Niezgoda03.08.2015
W iOS 10 Siri będzie mogła odbierać połączenia?

Inteligencja to priorytet nowego systemu iOS 9. Nowa odsłona podpowie nam, że utrudnienia na drodze wymagają abyśmy szybciej wyruszyli w drogę jeśli nie chcemy się spóźnić. Przypomni nam o tym co dokładnie wyświetla się na ekranie oraz nauczy się naszych przyzwyczajeń dotyczących używanych aplikacji w ciągu dnia.

Pojawiły się plotki, że w najbliższym czasie zamiast odsłuchiwania poczty głosowej z naszej skrzynki, telefon „odbierze” Siri. Inteligentna asystentka powie czemu nie możemy aktualnie odebrać telefonu oraz jeśli sobie tego zażyczmy poda informacje gdzie jesteśmy, po przywitaniu można będzie oczywiście zostawić wiadomość głosową. Do tego momentu nie jest to nic niezwykłego, prawda?

Cały „emejzing” zaczyna się w tym co dzieje się dalej. Siri zapisze rozmowę w formie tekstowej i wyśle do każdego urządzenia z podłączonym kontem iCloud.

Zmiana mowy na tekst ma w 100% odbywać się w chmurze, a warto wspomnieć, że Apple nie posiada specjalnych kodów pozwalających na odczytywanie przez osoby postronne wiadomości iMessage. Zapisywane są one jedynie w plikach kopii zapasowej naszego urządzenia. Jeśli ufać tym zapewnieniom, to z całą pewnością takie same restrykcje będą dotyczyły nagranych wiadomości.

Jeśli taka funkcja zawita do iPhone’ów będzie to najwcześniej wraz z iOS 10. Jeśli tylko doczekamy się Siri po polsku, z pewnością włączę również odbieranie przez nią połączeń.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS