Krzysiek Borek15.06.2016
W macOS Sierra są wzmianki o dotykowym panelu OLED i Touch ID

Apple prawdopodobnie zaplanowało wydanie nowych MacBooków Pro, ale nad klawiaturą nie znajdziemy standardowych przycisków, zastąpi je dotykowy panel OLED.

Informacje o panelu OLED i Touch ID są obecne w pierwszej wersji testowej macOS Sierra, więc wydaje mi się, że można uznać je za pewne, choć na ich potwierdzenie będziemy musieli jeszcze poczekać. W wielu plikach systemowych widać odniesienia do panelu, a jednym z nich jest kHIDUsage_LED_DoNotDisturb odwołujące się do uruchamiania trybu nie przeszkadzać bezpośrednio z niego. Obecnie ten tryb można włączyć tylko i wyłącznie z zakładki Dzisiaj w Centrum Powiadomień.

Y8XCA2u

Kolejne wzmianki mówią o rozpoczęciu odtwarzania utworu, wstrzymaniu, wybraniu następnego utworu lub poprzedniego, co na ten moment odwołuje się do przycisku fn na klawiaturze. Ponadto znaleziono również kHIDUsage_LED_NightMode co pozwoli na włączenie ciemnego motywu w macOS.

Poza tym wiele ze znalezionych plików mówi również o biometrycznej części nadchodzącego laptopa z Cupertino. W praktyce oznacza to zastosowanie w nim Touch ID. Reszta plików źródłowych mówi o wsparciu dla USB 3.1 i kart graficznych AMD z serii Polaris.

Prawdopodobny debiut nowych modeli zaplanowano na końcówkę tego roku, a we wrześniu ma pojawić się gotowa wersja macOS Sierra. Wydaje mi się, że wtedy lub trochę później ujrzymy nowe MacBooki Pro.

Źródło: modmyi.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek