Krzysiek Borek12.11.2016
W przyszłym roku zadebiutuje iPad z prawie bezramkowym wyświetlaczem

Niedawno zdecydowałem się na sprzedaż swojego iPada mini 2, ponieważ prawie w ogóle z niego nie korzystałem wyjąwszy oglądanie Dragon Ball Super lub czytanie mangi.

Na pewno już nie wrócę do tabletu Apple, ale nie zmienia to faktu, że w przyszłym roku pojawią się nowe modele.

Odświeżenia na pewno doczeka się model z 12,9” ekranem, a także mniejszy-z 9,7” wyświetlaczem. Między nimi pojawi się nowy rozmiar, który podobno ma mieć prawie bezramkowy wyświetlacz o przekątnej 10,9″.

ipad

Wyświetlacz bez ramek sprawi, że nowy model będzie miał takie same gabaryty, jak sprzęt z prawie 10 – calowym ekranem. Takie rozwiązanie sprawi, że prawdopodobnie Apple będzie zmuszone usunąć fizyczny przycisk początek. Początkowe plotki wskazywały na przygotowania Amerykanów do wydania kolejnego rozmiaru iPada, ale wtedy mówiono o 10,5 lub 10,1” wyświetlaczu.

iPad mini 4 będzie nadal sprzedawany, a wprowadzony niedawno iPad Pro 9,7” ma być budżetowym modelem w całej serii. Zmian nie będzie za wiele, ale wiemy, że największy Pro ma otrzymać wyświetlacz True Tone, 12MPix aparat, a wszystkie zostaną wyposażone w 4 mikrofony w porównaniu do dwóch (obecnie stosowanych) i na pewno zachowają standardowe złącze słuchawkowe.

Diametralnych zmian, możemy spodziewać się w 2018 roku. Właśnie wtedy tablety otrzymają wyświetlacze OLED i wiele innych „rewolucyjnych” zmian.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek