Krzysiek Borek12.03.2016
W przyszłym tygodniu Pangu wyda Jailbreak dla Apple TV 4

Nie ukrywam, że wczoraj zostałem zaskoczony przez grupę Pangu i wydanie przez nich Jailbreak dla iOS 9.1 i iPada Pro. Ta sama grupa w przyszłym tygodniu wyda to samo dla Apple TV 4gen, choć wydanie skupi się jedynie na dostępie do SSH i niczym ponadto.

Użytkownicy będą mogli odblokować jedynie Apple TV 4 z tvOS 9 lub 9.0.1, a ostatni Jailbreak dla Apple TV pojawił się trzy lata temu. Jak już wspominałem zainteresowani otrzymają jedynie dostęp do SSH, więc taka dystrybucja przyda się jedynie programistom i osobom szukającym luk w zabezpieczeniach. Wraz z upływającym czasem sytuacja powinna się zmienić i być może zobaczymy pierwsze rozszerzenia systemowe i aplikacje dla przystawki telewizyjnej z Cupertino. Przykładowo mogą to być motywy, jak w iOS i nowe funkcje, których fabrycznie nie ma.

ATV

Jeżeli wykonaliście aktualizację do tvOS 9.1 lub 9.1.1, to nie macie czego tutaj szukać, jedynie starsze wersje oprogramowania układowego się nadają. Niestety, z tvOS jest tak samo, jak z iOS, nie możemy powrócić do starszej wersji oprogramowania.

Tak czy owak, informacja napawa optymizmem i sam jestem ciekaw, co przyniesie w pełni wykonany Jailbreak. Przede wszystkim jestem ciekaw rozszerzeń, które mogą zdecydowanie rozszerzyć zastosowanie ATV 4.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek