Krzysiek Borek16.09.2014
whited00r i grayd00r, czyli iOS 7 na starszych iUrządzeniach

Społeczność deweloperska urządzeń Apple nie jest tak mocna, jak w przypadku Androida. Nie zmienia to faktu, że niektórzy deweloperzy dodają funkcje najnowszych wersji iOS do starszych urządzeń giganta z Cupertino. Dowodem na to jest oprogramowanie pod nazwą whited00r.

Tym razem oprogramowanie dodaje wygląd i funkcje z iOS 7 do starszych urządzeń mobilnych Apple. Oprogramowanie kompatybilne jest z pierwszą generacją iPhone’a, a także wersją 3G. Kolejnym urządzeniem współpracującym z whited00r jest iPod Touch 2ej generacji.

iOS7

Drugi projekt to grayd00r, który można zainstalować na pierwszą generację iPada i iPoda Touch 3ej generacji. Po instalacji nadal mamy dostęp do App Store i Cydii, dodatkowo urządzenia wyposażone są w aplikację TimeMachine, która pozwala na uruchamianie aplikacji nie działających na iOS 3.x.

Obecnie jest dostępna wersja 7.1 oprogramowania, jednakże co jakiś czas pojawią się aktualizacje OTA, które zainstalujemy przy pomocy Cydii. Instalacja oprogramowana może zostać przeprowadzona na komputerach z systemem operacyjnym Windows lub OS X. Istnieje również wersja oprogramowania dla zablokowanych urządzeń, dzięki niemu będziemy w stanie je odblokować.

Pamiętajcie, że to nieoficjalne oprogramowanie. Aktualizację przeprowadzacie na własną odpowiedzialność.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek