Krzysiek Borek25.06.2014
Większy iPhone 6 dostanie optyczną stabilizację obrazu?

Do tej pory z doniesień o najnowszym smartfonie Apple dowiadywaliśmy się, co będzie posiadał. Większość smartfonów na rynku posiada optyczną stabilizację obrazu w swoich aparatach. Opcja ta miałyby zagościć w jednym z model iPhone’a 6.

Tak twierdzą analitycy z Pacefic Crest Securities. iPhone 6 z wyświetlaczem o przekątnej 5,5″ miałby posiadać aparat z OIS, podczas gdy mniejszy model, miałby pozostać przy dotychczasowym auto-fokusie.

„Wierzymy,że iPhone 6 z ekranem o przekątnej 5,5″ będzie wyposażony w aparat z optyczną stabilizacją obrazu, wszystko to za sprawą przejętego przez Apple, InventSense. Według nas, większy iPhone będzie posiadał tego typu aparat, niestety nie dotyczy to mniejszego modelu (4,7″), który będzie miał aparat, wyposażony w dotychczasowy auto-fokus.”

Apple obecnie używa programowej stabilizacji obrazu, jednakże wraz z wydaniem iPhone’a 6 miałoby się to zmienić. Nie wiemy tylko, czy będzie to aparat z OIS, czy oddzielny czujnik, który zapewni optyczną stabilizację obrazu, podczas robienia zdjęć.

Poniżej możecie sprawdzić zdjęcie wykonane smartfonem wyposażonym w aparat z OIS i bez.

zdjecie

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
  • Mario

    Jeżeli takie bedzie posunięcie ze strony Apple to w nosie mam 6 i pozostanę przy swoim 5s. Nie każdy musi byc fanem wielkich pudel wiec w tym przypadku jeśli plotki okażą sie prawda i wyjdą dwa modele o rożnych przekątnych to według mnie nie powinno byc różnic w wyposażeniu pomiędzy modelami. Biorę poprawkę na zysk firmy i to ze 5.5 calowy bedzie na bank większy ale nie oszukujmy sie 4.7 i tak pewnie bedzie oscylować w granicach 3200-3500 wiec nie widzę powodu ażeby byc „obciętym” i dostać smartfon o gorszych parametrach