Krzysiek Borek25.06.2014
Większy iPhone 6 dostanie optyczną stabilizację obrazu?

Do tej pory z doniesień o najnowszym smartfonie Apple dowiadywaliśmy się, co będzie posiadał. Większość smartfonów na rynku posiada optyczną stabilizację obrazu w swoich aparatach. Opcja ta miałyby zagościć w jednym z model iPhone’a 6.

Tak twierdzą analitycy z Pacefic Crest Securities. iPhone 6 z wyświetlaczem o przekątnej 5,5″ miałby posiadać aparat z OIS, podczas gdy mniejszy model, miałby pozostać przy dotychczasowym auto-fokusie.

„Wierzymy,że iPhone 6 z ekranem o przekątnej 5,5″ będzie wyposażony w aparat z optyczną stabilizacją obrazu, wszystko to za sprawą przejętego przez Apple, InventSense. Według nas, większy iPhone będzie posiadał tego typu aparat, niestety nie dotyczy to mniejszego modelu (4,7″), który będzie miał aparat, wyposażony w dotychczasowy auto-fokus.”

Apple obecnie używa programowej stabilizacji obrazu, jednakże wraz z wydaniem iPhone’a 6 miałoby się to zmienić. Nie wiemy tylko, czy będzie to aparat z OIS, czy oddzielny czujnik, który zapewni optyczną stabilizację obrazu, podczas robienia zdjęć.

Poniżej możecie sprawdzić zdjęcie wykonane smartfonem wyposażonym w aparat z OIS i bez.

zdjecie

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek