A.14.02.2014
Wielki test Mobile Vikings – nowego operatora w Polsce

Mobile Vikings to nowy, belgijski, wirtualny operator komórkowy w Polsce. Swoją premierę miał 4 grudnia i jak do tej pory robi wielką furorę prezentując fantastyczną ofertę. Czy to co proponuje jest prawdą? Czy gdzieś w tym wszystkim tkwi haczyk? Przekonajmy się.

Play, to sieć w której byłem ponad 5 lat. Była ze mną od zawsze i ani mi się śniło z niej rezygnować – aż to dziś. Ja jestem osobą, która nie ulega chwytom marketingowym krzyczącym przez megafon, że za darmo dostanę wszystko, włączanie z pocałowaniem mnie w… nos. Dlatego tym bardziej się zdziwiłem, że przeniosłem numer do Mobile Vikings – do operatora, który dopiero co wchodzi na polski rynek i o którym tak naprawdę nic nie wiemy.

19 zł = 2GB internetu + 2tys SMS + 65min + 1 rok ważności konta

Zrzut-ekranu-2014-02-13-o-20.13.22

Oferta, którą widzicie powyżej jest tak absurdalna, że aż niemożliwa. A jednak! Wskażcie mi teraz operatora, który oferuje coś podobnego i to bez abonamentu… hmm… Nie ma. W Play doładowywałem konto za 50 zł, dostawałem 1,5GB które wykorzystywałem mocno oszczędzając w 2msc + za 10 zł z konta dokupywałem 1GB internetu na kolejny miesiąc. Włącznie, potrafiłem „przetrwać” za 50 zł 3 msc. Jednak świat idzie do przodu i chciałoby się obejrzeć jadąc SKM jakiś film bez przeżywania, że zaraz skończy mi się pakiet internetu.

Kiedy postanowiłem, że już pora podwyższyć sobie komfort korzystania z mobilnego internetu to chodziłem do salonów Play i Orange pytając o aktualne oferty. Jakie odpowiedzi dostawałem? 49 zł w abonamencie i ma pan 3, 8, MILION GIGA! Ale po co?! Dla mnie idealna oferta to taka za którą zapłacę tyle ile naprawdę potrzebuję. Chciałem po prostu za ok. 25 zł/msc dostać 2GB internetu bez długoterminowej umowy.

Miesiące miały… oferty się nie zmieniały, aż tu nagle na rynek polski wszedł Mobile Vikings. Zaprezentował ofertę i tyle. Nie ma spotów w TV i nawet się za bardzo nie stara marketingowo. Po prostu prezentuje w internecie te same zdjęcia vikingów z angielskimi sloganami… angielskimi… Czujecie to? Takie inne. To tak jak używanie „SALE” zamiast wyprzedaż, albo „Happy Hours”, zamiast „Szczęśliwe Godzinki” – Czyli słów, wbrew pozorom nie wszystkim znanych. Większość ludzi po 40 nie ma pojęcia co oznaczają, a co dopiero „bardziej skomplikowane” zdania na reklamie takie jak:

We are no anonymous – We are Mobile Vikings!
Knowledge is free. Internet is a right. Expect us.

I teraz pytanie, czy to celowe zagranie? Moim zdaniem tak. Mobile Vikings nie chce zwrócić uwagi osób po 40. Oni celują w młodych i żądnych internetu młodych ludzi, studentów, geeków i innych szajbusów.

Prześwietlamy ofertę i szukamy haczyka

Mobile-Vikings

Doładowując konto za 19 zł dostanę:

 • 2GB internetu ważnego miesiąc (31 dni)
 • 2tys SMS do wszystkich również ważnych miesiąc
 • połączenia za 0,29 zł/min ważne rok
 • koszt MMS – 0,50 zł

Natomiast doładowując konto za 29 zł obniża się koszt połączeń do 0,19 zł/min. Co ciekawe, jeżeli doładujesz konto przed upływem miesiąca to internet oraz SMS zostaną przeniesione na kolejny miesiąc. Maksymalnie można uzbierać 4GB i 4tys SMS. Kiedy jednak miesięczny pakiet wygaśnie to SMS kosztuje 0,09 zł a prędkość internetu spada do 32kb/s. Kwotę z doładowania, która pozostaje na koncie, możemy przeznaczyć na rozmowy. Za 19 zł wydzwonimy 65min, a za 29 zł aż 152min. Co do drogich MMSów to Mobile Vikings mówi jasno – po co je w ogóle wysyłać skoro zapewne posiadacie Facebooki, What’s Appy, Vibery itd. To chyba jedyna sieć, która jest tak szczera wobec swojej oferty. Zna jej wady i zalety, a nie wciska pięścią na siłę, że ma „darmowy internet”, „super szybkie LTE” i cuda niewidy.

Ważną informacją również jest to, że jeżeli doładowaliśmy konto za 29 zł, a np. po tygodniu doładujemy za 19zł to koszt połączenia wraca z 0,19 zł do 0,29 zł za minutę. Liczy się kwota ostatniego doładowania. Dodatkowo Mobile Vikings za 8 zł msc oferuje darmowe rozmowy w sieci Play, Mobile Vikings, Red Bull Mobile, Virgin Mobile, Truphone, Netia Mobile oraz Tele25. Natomiast, jeżeli osoba w Play ma włączone darmowe rozmowy, to dzwoniąc do Mobile Vikings również nic nie płaci. I to praktycznie tyle. Prześwietliłem całą ofertę wzdłuż i wszerz i nie znalazłem w regulaminie kompletnie żadnych haczyków, nakazujących mi powstrzymać mój zapał przed zostaniem VIKINGIEM!

Jak im się to opłaca?

Mobile-Vikings

Oni są inni… naprawdę inni. Play bombarduje nas swoimi reklamami w każdym zakątku miasta, internetu i telewizji. Wystąpiły u nich już chyba wszystkie „gwiazdy” i jak dotąd końca wciąż nie widać. Orange natomiast przejęło „Serce i Rozum” po TP, a Plus oraz T-Mobile dla mnie marketingowo nie istnieją. Czy Mobile Vikings zamierza zaatakować serią reklam wikingów żrących żywcem innych operatorów, jak dopiero co upolowaną dzicz? Nie. Czy planują jakiekolwiek reklamy w TV? Nie. A może chociaż zrobią szał wykupując miliard banerów reklamowych we wszystkich miastach w Polsce? Też nie… Mobile Vikings stawia na powolny rozwój, niskie koszty i tanią promocję. Nie będzie przedstawicielstw, rzeszy pracowników i wielkich kampanii. Jedynie sprzedaż internetowa, kameralny zespół i „marketing partyzancki”. Reklamą zajmą się klienci.

Tym sposobem Mobile Vikings potrzebuje zaledwie 30tys użytkowników sieci, by interes się opłacał. Partyzanckiemu marketingowi sprzyja również to, że za polecenie znajomemu sieci zbieramy Punkty Vikinga, które potem wydajemy na darmowe doładowania. Dzięki temu można aż cały rok korzystać z Mobile Vikings totalnie za free!.

Jak przenosiłem numer do Mobile Vikings

No i stało się! Wypełnieniłem formularz, wpisałem kod z Facebooka dzięki któremu dostałem zniżkę z 19 zł na 5 zł, wpisałem mail znajomego i oczekiwałem ekskluzywnej koperty członkowskiej.

IMG_0430

I jest! Takie cacko do mnie przyszło. Srebrne logo połyskujące w blasku zajebistości, oraz czarna grafika będąca ekspresyjną formą logotypu firmy. Może przesadzam, ale nigdy nie dostałem czegoś tak wyjątkowego. Jako że jestem grafikiem to mam słabość do pięknie zaprojektowanych rzeczy. A koperta Mobile Vikings niewątpliwie do nich należy. Cudeńko! Wielkie brawa dla osoby, która zaprojektowała cały wizerunek marki!

IMG_0431

Kiedy już rozszarpałem jak Reksio zębami kopertę, by jak najszybciej zobaczyć co w sobie skrywa, moim oczom ukazała się ta prześliczna, biała karta nano-sim. Ale to jeszcze nie wszystko! Zauważcie jak zwracają się do klientów! To nie sztywne Pan/Pani tylko „Vikingu”, „Z Vikingowymi pozdrowieniami”, „Twoja karta SIM przybyła”. No po prostu ubóstwiam to! Czy to nie fajnie ściągnąć krawat, zejść z oficjalnego tonu i podejść do klienta na luzie?

Klient vs. operator? Nie ma mowy! Jesteśmy jedną wielką rodziną. Rodziną Vikingów. Rodziną, która się wzajemnie wspiera. Taki jest duch Vikinga!

IMG_0445

Obsługa klienta, która słucha

Po podpisaniu i wysłaniu zwrotną kopertą wszystkich zaświadczeń i ksera dokumentu osobistego, na którym wyglądam jak palant, oczekiwałem na przeniesienie numeru. W międzyczasie wymieniłem mnóstwo maili z obsługą klienta, która okazała się zaskakująco… ludzka. Wiecie jak telefony od operatorów z super, nową ofertą potrafią być irytujące. Z obsługą, która nie wie o co ci chodzi i nie rozumie 3/4 to co mówisz. Tutaj było kompletnie inaczej. Słuchają i odpowiadają błyskawicznie. Nie minie 15min a masz odpowiedź rozłożoną na czynniki pierwsze tak, aby każdy zrozumiał. Podobnie jest zresztą u Apple. Przyjazny helpdesk – to ogromny plus dla Mobile Viking.

Aktywacja karty

Po aktywacji karty w końcu miałem okazję przetestować nową sieć w praktyce. I co takiego odkryłem? Nic. Jest tak samo. Mobile Vikings korzysta z nadajników Play oraz T-Mobile na zasadach roamingu krajowego, więc praktycznie rzecz biorąc – Mobile Vikings to Play z genialną ofertą. Prędkość internetu jaką wyciąga na 3G to 7,2Mb/s – czyli tyle samo co Play. Mieszkając w Trójmieście nie miałem żadnych problemów z zasięgiem. Jeżeli jednak wiesz, że zasięg Play w Twojej miejscowości jest niewystarczający to powiem szczerze – Mobile Vikings nie jest dla Ciebie. Po co się męczyć. Całe szczęście moja sytuacja jest kompletnie inna i mogę w pełni korzystać z usług belgijskiego operatora.

Nie ma aplikacji na iOS/Android

Nie ma i nie jest planowana. Dlaczego? Bo po co. Chodzi o to, że będąc w Play czy Orange mamy możliwość włączenia masę dodatkowych usług takich jak: pakiety danych, poczty głosowe, roamingi, smsy itd. W Mobile Vikings są tylko 2 oferty – za 19 zł lub 29 zł + opcjonalnie 8 zł za darmowe rozmowy. I tyle. Koniec z wklepywaniem długich kodów włączających darmowe SMS w Orange. Jedyne co warto znać to:

 • *101# – sprawdzenie salda konta
 • *103# – pozostała ilość SMSów
 • *108# – pozostały pakiet danych

Dodatkowo Mobile Vikings poinformuje nas o kończącym się internecie, smsach lub minutach na rozmowy za pomocą SMSa lub maila (do wyboru).

Obsługa karty SIM przez stronę internetową

Strona internetowa to największa bolączka operatorów komórkowych w Polsce. Na stronie Orange znalezienie czegokolwiek graniczy z cudem, a jak pójdziesz do salonu to oferta jest jeszcze inna. Ogólnie chaos. Pamiętam czasy, kiedy Play wiódł prym w niesamowicie intuicyjnej i przejrzystej stronie. Z czasem się to zmieniło, kiedy informacje o ofercie zaczął przysłaniać Kamil Bednarek…

Mobie Vikings

W przypadku Mobile Vikings jest jak z Play na początku. Prosto, czysto i czytelnie. I mam nadzieję, że się to nie zmieni.

Doładowywanie konta

To nie takie logiczne jakby się mogło wydawać. Nie pójdziemy do sklepu i nie po prosimy uroczej ekspedientki o doładowanie Mobile Vikings. Nie zrobimy tego również bezpośrednio z konta mBanku. Musimy wejść na stronę, wybrać pakiet 19/29zł oraz formę płatności: kartą, Dotpay, lub Punktami Vikinga. Trochę roboty w tym jest. Jednak dostałem informację od Mobile Vikings, że mają w planie wprowadzenie nowej funkcjonalności doładowań. Nie chcieli zdradzić szczegółów, ale mam nadzieję, że będzie to coś znacznie prostszego. W mBanku miałem możliwość doładowania konta za pomocą SMSa. Chciałbym zobaczyć podobne rozwiązanie również w Mobie Vikings.

Jestem dumnym Vikingiem

Jak myślicie, ile dostałem pieniędzy za ten sponsorowany artykuł? Nie powinienem tego mówić publicznie, ale… Nic. To co napisałem powyżej jest szczerą prawdą. Jeżeli czytaliście moje poprzednie recenzje, to wiecie jak potrafię zjechać sprzęt, który powinien być genialny. Z Mobile Vikings jest inaczej. Dostałem dokładnie to co chciałem. I ani grama więcej.

Dla kogo jest Mobile Vikings?

Jeżeli masz smartfona, dużo korzystasz z internetu i kochasz spamować SMSami znajomych. Jednak nie lubisz rozmawiać i dla Ciebie telefon to tak naprawdę komputer z bezprzewodowym dostępem do internetu + jesteś w dobrym zasięgu Play (czyt. miasto, nie wioska) to Mobile Vikings jest dla Ciebie. W przeciwnym wypadku przechodzenie do Vikingów mija się z celem. Dla mnie iPhone = internet. Nie rozmowa. I właśnie dlatego wybrałem Vikingów, bo…

MOBILE INTERNET IS A RIGHT

Jeżeli po moich przekonujących wywodach zdecydowałeś się w końcu na przeniesienie do Mobile Vikings to przy przenoszeniu lub zamawianiu nowej karty SIM użyj tego linka, bym mógł dostać Punkty Vikinga. W ten sposób odwdzięczysz się mi za to, że dzięki temu artykułowi przetarłem Ci oczy i wprowadziłem do mafii… tfu… Rodziny Vikingów!

Aktualizacja:

Mobile Vikings obecnie zamiast 2GB za 29zł oferuje, aż 3GB za tę samą cenę. Myślałem, że nie mogą być lepsi. A jednak! Dodatkowo, Vikingowie w ostatnim czasie wprowadzili Internet Mobilny, który również jest wart uwagi. Za 50zł dostaniemy aż 14GB ważnych przez 60 dni! Po aktualną ofertę zapraszam na stronę operatora.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

@
 • krzysiek

  pamiętam, jak wystartowali 5 grudnia 3013.
  sam sobie zamówiłem starter – z ciekawości.
  Ich helpdesk jest genialny – do słownie odpisują po kilkunastu minutach, żaden operator tak szybko nie reaguje – ok mało klientów więc mogą tak szybko :)
  jednak ich sieć mnie lekko wystraszyła, korzystają z Play to już wiedziałem, że będzie bateria spadać jak oszalała. Prędkość raz 7 MB/s, raz 0.1 MB/s w różnym miejscu. Oferta jest genialna. Idealna dla ludzi młodych 15-25 lat,
  ja osobiście chcę więcej , podobno w drugiej połowie roku mają świadczyć Play’owskie Lte.

  • Masz rację, 4 grudnia… pomyliłem się. A co do LTE to usługa nie dla mnie. Ja nie potrzebuje aż takiej prędkości na urządzeniu mobilnym.

   • Jarek

    LTE to nie tylko wyższy transfer (chociaż to nam cisną media, bo świetnie się sprzedaje marketingowo), więc nie ma co się zarzekać, że to nie dla Ciebie. Dla mnie sporą zmianą w LTE jest zmniejszenie opóźnień do 5 ms. Dla operatorów też jest to spora korzyść, bo pozwala m.in. na agregacje pasma i lepszy przydział zasobów, ale przebudowa obecnej infrastruktury jest niestety kosztowna.

  • BS

   Dzisiaj kontaktowałem się z helpdeskiem. LTE ma być u nich już w Q3 2014 :-)

   • krzysiek

    Super, tylko pewnie Play da im limity LTE ;(

 • Andrzej

  W sumie bardzo ciekawa propozycja. Dało mi to trochę do myślenia, tylko szkoda, że min. doładowanie to 19zł.

  • Zamów kartę za 5zł i sam wypróbuj. Jak się nie spodoba to przestaniesz korzystać. Dla mnie to proste ;) Jak masz jakieś pytanie to postaram Ci się pomóc :)

   • Andrzej

    W sumie to już złożyłem wniosek o przeniesienie numeru ;)

    • Dzięki za polecenie mnie :)

     • Mosze

      ty, suń do vikinga po piniąnc za reklame a nie dziadurzysz jako polecacz, młody reżyserze i cośtam

  • krzysiek

   też żałuję, że nie można doładować np 5 zł :)

 • Łukasz

  Coś czuję, że dzisiaj zmieniam sieć :)

 • MacMax

  I przy zamówieniu rozumiem, że wybiera się rodzaj karty, tak?

  • Tak. Do wyboru jest tradycyjna karta z microsim 2w1 (tak jak jest u innych operatorów) + nano sim dla urządzeń Apple.

 • Endzio

  Jaki jest napis operatora na iPhone?

  • Na iPhonie – Play lub T-Mobile.pl, a na Androidzie Mobile Vikings.

   • Endzio

    A to samemu wybiera się czy chce mieć t-Mobile czy Play?

    • Dzieje się to automatycznie lub można wybrać na stałe np w iPhone. Ja obecnie jestem w Amber Expo na zasięgu T-Mobile i wszystko działa bardzo dobrze.

     • Endzio

      Czekam, aż mi przyślą tą kartę. Ile już masz tego darmowego doładowania? ;)

     • Zaraz będzie cały rok za darmo :)

     • Endzio

      Ty to masz. A ile czekałeś, aż ci przyślą kartę?

     • Niecały tydzień :)

 • Michael Szmudi

  jeden maly problem …. PLAY :/

  • Pamiętaj, że Mobile Vikings również korzysta z zasięgu T-Mobile.pl :) Dopóki jest promocja za 5zł to warto spróbować i się samemu przekonać :)

   • Michael Szmudi

    Ale głównym usługodawcą zasięgu jest Play …… Stacje nadawcze innych operatorów (Orange, T-mobile) wylogowują użytkowników tej sieci …. Mam za sobą 20 miesięczny doświadczeń z tym operatorem. I końca umowy nie mogę doczekać się !!
    Wiec sorry nie dla PLAY a co za tym idzie nie dla Mobile Viking. Nawet za 5 zl

    • Skąd jesteś, że masz takie problemy?

    • Konrad Mosoń

     Co to znaczy wylogowywują? Niedawno Play wprowadził roaming krajowy wszystkich sieci (wcześniej chyba tylko Plus był). Kupiłem starter za 5zł i testowałem która sieć ma najlepszy zasięg (w moim wypadku wypadło na T-Mobile).

     @adrianchudek:disqus: czy przechodząc do Wikingów, mam dostępny roaming krajowy Playa? Obecnie mam Orange i już poważnie myślę nad zmianą sieci (na Play w tym momencie).

     • Tak jak napisałem w artykule – Mobile Vikings korzysta z zasięgu Play + z T-mobile.pl na zasadzie roamingu krajowego.

    • O to ile osiągam w zasięgu T-Mobile.pl

  • tomkasz

   Play i T-mobile. Nie ma żadnych problemów z zasięgiem. Jeżdżę po kraju i bardzo rzadko się zdarza nie mieć choćby dwóch kresek zasięgu. Gorąco polecam już od prawie 4 miesięcy :)

 • VerySceptical

  A gdzie jest napis „Artykuł sponsorowany”???

  • Artykuł napisałem z własnej woli, a nie za żadne pieniądze. Czy w Polsce pochwalenie czegoś oznacza, że dano mi w łapę? Smutne.

   • VerySceptical

    To nie jest chwalenie. To pisanie na klęczkach – smutne, faktycznie. Pominąłeś zupełnie to że są ludzie mający inne potrzeby niż pierdyliony gigabajtów i smsów miesięcznie – i tym w zupełności wystarczy 20 zł za telefony do wszystkich sieci w nju, na przykład. I przy tym cała oferta MV idzie się paść…

    • Napisałem wyraźnie dla kogo jest ta oferta, a na początku artykułu przedstawiłem czego oczekuję – internetu. Nie polecam MV ludziom którzy rozmawiają lub mają słaby zasięg. Lepiej wtedy jak mówisz iść do nju.

 • Popraw jeżeli sie mylę.
  Płace miesięcznie 29zł. Wykupuję pakiet za 8zł do Playi zostaje mi 21zł czyli 110min do pozostałych sieci GSM i na stacjonarne. Do tego mam 2GB internetu i 2000 smsów.

  • Nie. Pakiet play jest płatny osobno, a nie z konta. Czyli 29 + 8zł lub 19 + 8zł.

   • Skąd mam wziąć dodatkowe 8zł skoro mogę doładować konto tylko kwotą 19 i 29zł?

    • Masz formę doładowania 19, 29 + 8zł. Więc 27zł. Dodajesz. Sam sprawdź na ich stronie :)

     • Wszystko jasne. Dzięki.

 • Okoń

  Artykuł jest obrzydliwy i aż ocieka lokowaniem. Sama oferta wydaje się być mega gdybyś tylko tego tak nie zepsuł…

  • Artykuł musiał zostać napisany tak a nie inaczej, by był znajdywany w Google za hasłem – Mobile Vikings. OneTech to młody blog i każdy przypływ nowych użytkowników to dla nas obecnie największy cel. Czy to źle, że chcemy się rozwijać?

   • NoOne

    Glownym celem tworzeńia stron jest pomoz urzytkownikom,manie monetyzacja. Argument, ktory uzyles jest kompletnie nietrafiony.

    Pozdrawiam
    NoOne

 • Odysseusz

  Oczywiście, że przechodzę do Vikinga. Oczywiście, że ze względu na internet. Byłem wczoraj w T-mobile w kwestii przedłużenia umowy – propozycja z 500MB netu za… 49,90! I co mi z tego, że aż 400 min rozmów, i tak godziny miesięcznie nie wygadam. No i telefon – za dodatkowe 160 zł, wart na Allegro jakieś 500 zł. Żegnaj abonamencie! Ale dla dość gadatliwej żony, która z netem na bakier – nju.

  • Spokojnie, mnie dyma Plus od kilku lat. Też kończę umowę i kończę z tymi „wielkimi” ofertami wielkich operatorów ;)

 • Mecenas Maciek Jasiński

  1 złotowka – 1 zł/pln
  1 grosz – 1 gr a nie jakies 1g

 • BS

  Świetny artykuł! Od razu po przeczytaniu podjąłem decyzję o przeniesieniu się. :-) Karta SIM już do mnie leci, a twój mail wpisałem przy procesie rejestracji. Dzięki, pozdrawiam!

 • asdad

  za ten artykuł pewnie Ci dali zniżkę na doładowania :)

 • Odyseusz

  Drugi miesiąc z Vikingami – wszystko działa jak należy, internet przy moich potrzebach starcza do absolutnie wszystkiego, nawet do aktualizacji aplikacji. Co dla mnie ważne, internet działa bez problemu w terenie – lasy w okolicach Ełku.

 • Rafal

  Dzieki Adrianie za obszerny i ciekawy artykow, bardzo mi pomogl w zrozumieniu oferty VIKING-a, mysle, ze nie powinienes wdawac sie w ‚smutne’ zeby nie obrazac nikogo, dialogi bo to poprostu nie ma sensu. Niekturzy i tak tego nie zrozumieja…Pozdrawiam Rafal

 • batq

  Dzięki za opis tej sieci, stary. Wpisałem w refa Twój mail. Pozdro!

 • Ragnar

  Spoko artykuł. Przechodzę z T-mobile, bo nie szanują stałych klientów, ode mnie masz doładowanie.

 • Michał

  Mam pytanie o płatność. W trakcie wypełniania formularza jest informacja, że płatność jest realizowana przez DotPlay, ale kiedy przechodzi do właściwej płatności to formularz jest na stronie podpisanej przez Adyen B.V.
  Nigdzie nie mogę znaleźć wiarygodnej informacji o związku pomiędzy DotPay i Adyene B.V.
  Co to za pośrednik w płatności?

  • Odysseusz

   Nie byłem tak dociekliwy, ale płaciłem już wielokrotnie, strona po wypełnieniu i tak zwyczajnie przekieruje na stronę banku z normalnym systemem logowania – hasło, potem sms z kodem autoryzacji i potwierdzenie opłaty. Opłata jest przekazana w ciągu kilku sekund, po kilkunastu sek przychodzi sms od Vikinga z potwierdzeniem wpłaty. Działa bez problemu, ale np. z karty żony nie.

 • Zastanawiam się : )

 • Andrzej

  Przykro mi ale to jest źle pomyślane i już sam to napisałeś Autorze. Jestem młody, jestem mobilny, to nie przebywam tylko w mieście. Jeżdżę, używam poczty, Yanosika, Google Maps, innych aplikacji wykorzystujących te 2 GB ZA miastem. Chcę internetu, więc wybór Play to jakaś p o m y ł k a, bo tam nie ma internetu Play, a rozumiem, że z T-Mobile do internetu nie korzystają. Dają mi internet, kierują niby do młodego a internetu brak na dużym obszarze To jak wynająć Narodowy, zaprosić widownię, ustawić stół do ping ponga, postawić mistrzów gry, otworzyć dach i … dać jedyną piłeczkę. Albo ją będzie nosić wiatr, albo będzie się gubić, a my będziemy jej co chwilę szukać. Z widowiska nici. Oferta jest niedopięta i źle pomyślana przy takim targecie.
  Ciekawy jestem jak są rozliczane minimalne paczki danych – schodzi po 10, 100 czy 200 kb. To również ważne – nawet dla tych w zasięgu. Lyca czy Lebara byłyby dobre, gdyby nie ich idiotyczne zasady dotyczące blokady udostępniania netu przez tethering. Czy MV też blokują udostępnienie tych 2 GB do innego własnego urządzenia, np tabletu z wifi?

  • MV oczywiście nie blokuje używania telefonu jako Hotspota. A zasięgu T-Mobile używają wszędzie tam gdzie Play nie dochodzi. W Trójmieście również zdarzają się takie dziury, i zasięg T-Mobile jest jak najbardziej w porządku. Polecam samemu się przekonać :) Zawsze możesz zrezygnować :)

 • Kuba

  Na razie dla testów zamawiam kartę – maila ofkors podaję Twojego. Dla testów … bo u mnie tylko Tmobile ma zasięg jak należy, a PLay/Plus, 1,5 kreski.

 • Piotr

  Czekam tylko na zakończenie umowy z orange. I wbijam do Vikingów :D

 • Zbigniew Gadaj

  Gdy czytam takie opowiastki, że MV nie chce zwrócić uwagi osób po 40-stce, to zastanawia mnie jak ograniczonym musi być autor tego artykułu. Mój ojciec ma ponad 80 lat, jeździ na Hawaje, po Azji z plecakiem i ma z pewnością więcej gadżetów od autora tej publikacji, zna 5 języków i ma w głębokim poważaniu TV i co gorsza dla autora słyszał o VM. Ja dogadam się raptem w 3 językach, ledwie policzę całkę z x-kwadrat-po-dx (jeśli autor – typowy element współczesnej generacji – ma o tym jakiekolwiek pojęcie), zlograrytmuję dowolną wartość, patrzę na ludzi korzystających z facebooka jak na ekshibicjonistów i kretynów, którzy oddają swoją prywatność ale jednak korzystam z MV. A mam już 43 lata, czy to jakiś stygmatyzm?

  • Kuba

   Naprawdę gratuluję świetnej kondycji, wiedzy, języków i wszystkiego innego Twojemu tacie. Twój ojciec jest taki, może znajdzie się jeszcze kikadziesiąt lub kilkaset…nie- kilkadziesiąt osob, które są w podobnej formie w wieku lat 80 . Jednak, gdy spojrzymy na to w skali ogólnopolskiej to sprawa ma się inaczej. Artykuł bardzo mi pomógł w dokonaniu decyzji (play? nie play? vm? nie vm?) i myślę, że wielu innym także i dziwi mnie to, że obrażasz autora tego artykułu ( „zastanawia mnie jak ograniczonym musi być autor tego artykułu”) na podstawie jednego zdania. Myślę, że autor nawet nie miał zamiaru nikogo obrażać. Słabe.

 • Adam Schütterly

  Dobry artykuł. Przy rejestracji dodaj mnie do osoby polecajacej: szyter@gmail.com Z góry dzięki :))).

 • mar

  Fajnie, że internet jest, ale zasięg poza większymi miastami jest do d…!

 • cycu

  Witam. Odkurzę trochę temat, bo chcę przenieść numer z abonamentu do Vikingów właśnie. Czy ludzie korzystający z tej sieci mogą napisać mi jak wygląda kwestia zasięgu i internetu? Czy jadąc przez Polskę nie ma nagle dziur w dostępie do 3G?

  • Sprawdź mapę zasięgu Play i T-Mobile, bo Mobile Vikings korzysta właśnie z ich nadajników :)

   • Spaceboy

    A czy możesz powiedzieć, czy ludzie korzystający z Play na kartę (formuła 4w1) muszą płacić za połączenia do Vikingów czy nie – u Vikingów mówili, że nie, w Play, że tak. Nie wiesz jak jest?

 • marrio

  Te wszystkie komentarze to jakaś ściema chyba. A sieć MV to chyba dla dzieci. Wszyscy piszą o samych pozytywach – a ja napiszę o negatywach: częsty brak zasięgu poza miastem, wolny internet – problem z wyświetlaniem stron, problemy z wysyłaniem dłuższych sms-ów, również do kilku osób jednocześnie, mms-y rzadko kiedy udaje się w ogóle wysłać. Co z tego, że mam 2000 sms-ów, jak chce wysłać do kilku osób tego samego sms-a i nie można – dziwna jest ta sieć. Posiadam aparat Galaxy S3, wszystko skonfigurowane jak należy. Moim zdaniem ta cała sieć to porażka. Umieją zmanipulować ludzi i to wszystko – każdy tylko patrzy na cenę, a tak naprawdę zadzwonisz kilka razy i konto puste. A co mi z tych sms-ów, których i tak nie można wysłać?
  Dziadostwo!

  • Chyba wymieniłeś wszystkie z możliwych wad. Jak tego dokonałeś…?

  • Jesteś pierwszą osobą, która ma problem z Mobile Vikings. Zacznij może zwalać winę na swój telefon, a nie od razu na sieć? Ja od roku korzystam w Trójmieście i ani razu nie miałem żadnego problemu.

 • cool2000@wp.pl

  Proszę o wpisanie mojego maila przy przenoszeniu, nic nie tracisz a pomożesz :) cool2000@wp.pl
  Jak polecisz, odezwij się, napisz :)

 • NoOne

  Synku, ubawilem sie setnie czytajac ten artykul. Faktycznie oferta jest warta rozpatrzenia,poniewaz moze byc interesujaca, ale twoje wtraceia odnosnie ludzi po czterdziestce sa cokolwiek nie na miejscu. Pragne przypomniec ci, ze to wlasnie ci ludzie po czterdzestce wpadli na pomysl,ze internet to juz nie tylko komputery, a telefon przestal sluzyc tylko do dzwonienia. Oczywiscie jako przedstawiciel mlodych miales wplyw na te odkrycia, poniewaz ktos w wieku twojego ojca kiedy jeszcze na wszystko mowiles papu, stwierdzil,ze Twoja przyszlosc bedzie wygladala inaczej niz jego i to on musi o to zadbac.
  Wracajc do sedna artykulu, jestem zainteresowany uzywaniem internetu kiedy przyjezdzam do Polski kilka razy do rokui. Czy poza zasiegiem nadal uwazasz ze pozostanie vikingiem w mojej sytuacji nadal ma sens? Co jesli chce miec mozliwosc korzystania z youtuba poza wielkimi aglomeracjami, ktory operator wypada najlepiej?
  Oczywisice nie musisz sie czuc zobowiazany do rzetelnej odpowiedzi za moj sarkastyczny komentarz, aczkolwiek nie pogardze konkretnymi informacjami.

  Pozdrawiam

  NoOne

 • Przemek Jaworski

  Polecam się :
  a.j.frezja@wp.pl

 • JJ

  Jestem vikingiem od 2 tygodni i jest OK, internet dobrze działa tylko w dużych miastach, poza do d…

 • Filip Witkowski

  Ja obecnie używam tej sieci. Przeniosłem się z Playa i co? Mega! Dużo internetu (ja używam dużo internetu, nawet 20 GB w ciągu miesiąca potrafię zużyć :-P), nielimitowane SMS-Y, dobry zasięg, chociaż oferty no limit nie tak atrakcyjne. Ode mnje masz doładowanie! :-)

 • Bogdan

  Patrząc na tą ofertę wolę jednak wybrać Virgin za 29zł. Oferta podobna, dla przenoszących numer 5GB na stałe. Problemem są płatne MMSy ale jak widać tu tez nie ma darmowych. Co do zasięgu… mam 2 karty Orange na abonament i Virgin na kartę, więc mam porównanie zasięgów. Niedługo przenoszę abonament do Virgin, Viking mnie nie przekonywuje.

  • Bogdan, artykuł jest sprzed kilku lat. Od tej pory na pokładzie Vikingów zaszło wiele zmian. Między innymi już za 19 zł miesięcznie możesz mieć MMSy za darmo bez limitu! Z kolei wybierając np. ofertę
   „Viking 29 No Limit” otrzymujesz połączenia do wszystkich sieci, na stacjonarne, SMSy&MMsy bez limitu + 4GB Internetu. Obecnie trwa także wakacyjna promocja 11GB za 8 zł, a także oferujemy 10GB za rejestrację u nas numeru. Warto dodać, że u nas niewykorzystany Internet się kumuluje i nigdy nie przepada! Więcej info na naszym FB i stronie. Zapraszamy na nasz pokład! :)

 • hotus94

  Ja mam pytanie ile autor czekał mniej więcej na ten starter oraz jaką metodą był dostarczony????

  PS. jest apka na andka, iOS i wp dostępna oficjalnie!!
  Pozdrawiam.

 • GROMEL

  W tej chwili najlepsza oferta na naszym rynku. Polecam wszystkim. Jeśli planujesz dołączyć do Vikingów i chcesz otrzymać darmowe doładowanie wysokości 19 zł. w czasie procesu rejestracji podaj jako osobę polecającą mój kod: VLAQKMIlv27

 • Adri An

  Polecam Vikingow! Rozmowy i Sms/MMS NO Limit, 15GB Internetu, gb ktorych nie uzyjesz przechodza na nastepny miesiac! Za polecenie obie strony dostają po 19zł na doładowania. Kod polecający: SU7omfue

 • GROMEL

  Numer przeniesiony szybko i bez problemów. W tej chwili najlepsza oferta na rynku. Jeśli planujesz dołączyć do Vikingów i chcesz otrzymać darmowe doładowanie wysokości 19 zł. w czasie procesu rejestracji podaj jako osobę polecającą mój kod: VLAQKMIlv27

 • GROMEL

  W tej chwili najlepsza oferta na rynku. Polecam wszystkim. Jeśli planujesz dołączyć do Wikingów i chcesz otrzymać darmowe doładowanie wysokości 19 zł. w czasie procesu rejestracji podaj jako osobę polecającą mój kod: VLAQKMIlv27

 • Lady

  Numer przeniesiony szybko i bez problemów. Najlepsza oferta na rynku. Polecam wszystkim nie zdecydowanym. Jeśli planujesz dołączyć do Vikingów i chcesz otrzymać darmowe doładowanie wysokości 19 zł. w czasie procesu rejestracji podaj jako osobę polecającą mój kod: VLAQKMIlv27

 • onka222

  Kod do wykorzystania do Vikings Mobile: 38vVtTmflLa Zapraszam do wykorzystania :-)

 • Elżbieta1

  Bez konkurencyjna oferta.. Polecam wszystkim. Jeśli planujesz dołączyć do Vikingów i chcesz otrzymać darmowe doładowanie wysokości 19 zł. w czasie procesu rejestracji podaj jako osobę polecającą mój kod: VLAQKMIlv27

 • Radek Jaworski

  viking mobile nie ma zasięgu!! uwaga

 • Radek Jaworski

  Witam. Niestety słaby zasięg TO NIE JEST MIT! Bynajmniej nie w Playu/Viking Mobile

  Od wieków byłem w Heyah, ale oferta Vikinga

  mnie zachęciła do zmiany operatora. Doczytałem w necie że Viking działa

  na infrastrukturze Play, ale tez i T-mobile czyli to samo co Heyah.

  Jednak po przejściu do Vikinga mam problem z zasięgiem. Mieszkam w

  Warszawie i tu w mieście problemu nie widzę, jednak pracuję pod miastem

  niedaleko i tam też nie ma chyba różnicy w zasięgu. Problem się pojawia w

  budynku mojej pracy. Tam gdzie na Heyahu spokojnie rozmawiałem to na

  Vikingu mam zerowy zasięg. Zmieniłem z palca na T-Mobile 4G i jeśli chodzi o rozmowy to jest znaaaaaczna poprawa . Natomiast internet wchodzi z EDGE i koniec – ślimak nieprzeciętny. Do kitu z tym Playem

 • qwert

  Na darmowe doładowanie kod referencyjny : oa53PJTD

 • Mateusz Migdalski

  W kwestii kumulacji pakietów są bezkonkurencyjni, zużywam bardzo dużo MB (www, spotify, youtube), a pakietu z miesiąca na miesiąc przybywa!! W dodatku przy opcji autodoładowania mam 1GB gratis!! Chcesz dodatkowe 19 punktów vikinga, równowartość 19 zl? Zarejestruj się przy pomocy mojego kodu: >>>jd4PAW<<<