Tomasz Kulesa05.03.2014
Withings Pulse – monitor aktywności o którym się nie zapomina

Jak spałem ostatniej nocy, ile kroków zrobiłem poprzedniego dnia czy jak mój organizm reaguje na trening. Jeżeli nurtują Cie te pytania koniecznie powinieneś zapoznać się z recenzowanym produktem. Wymieniłem tylko kilka możliwości jakie posiada Withings Pulse, zapoznajmy się bliżej z tym małym ale bardzo przydatnym sprzętem.

Zawartość

IMG_0474Pierwsze odpakowanie pudełka na którym swoją drogą jest bardzo dużo interesujących nas informacji przeszło bez większych problemów. Wszystkie rzeczy są bardzo ładnie spakowane a główne urządzenie jest dobrze zabezpieczone przed wszelakimi uszkodzeniami podczas transportu. W zestawie znajdziemy między innymi:

 • Withings Pulse
 • Kabel micro usb na usb
 • Opaskę na rękę
 • Gumową osłonę z możliwością zaczepienia jej do paska, koszulki, bluzy itd

Trzeba przyznać, że każdemu z osobna taki zestaw powinien w zupełności wystarczyć więc uchronimy się przed zakupem dodatkowych akcesoriów.

IMG_0475

Specyfikacja

Withings Pulse posiada wyświetlacz typu OLED 128 na 32 px, który jest dotykowy i pozwala nam na poruszanie się po menu urządzenia wykonując gesty (w lewo lub prawo). Tył urządzenia to sensor mierzący nasze tętno, przydatne kiedy chcemy sprawdzić jak dany wysiłek wpływa na nasz organizm. Sprzęt wytrzymuje temperatury od -10 do 45 stopni, niestety nie było mi dane sprawdzić go w tak ekstremalnych warunkach więc pozostaję nam zaufać producentowi. Bateria wytrzymuje około 2 tygodni użytkowania więc nie trzeba będzie chodzić z podręczną ładowarką żeby używać sprzętu Withings.

Wstajesz rano, wykonujesz wszystkie normalne czynności podczas Twojego dnia a Withings Pulse dostarcza Ci później wielu interesujących informacji o których nawet byś nie pomyślał

Przejdźmy teraz do funkcji jakie posiada Withings Pulse:

 • mierzy czas oraz jakość naszego snu
 • pokazuje przebyty dystans danego dnia
 • wyświetla ilość spalonych kalorii
 • prezentuję nam w jakich godzinach byliśmy w lekkim i głębokim śnie
 • pokazuję różnicę wzniesień jaką pokonaliśmy danego dnia
 • mierzy tętno
 • posiada specjalne tryby do biegania

Minimalne wymagania jakie musi spełnić nasze urządzenie aby połączyć się z Withings Pulse możecie sprawdzić poniżej.

Zrzut-ekranu-2014-03-05-o-18.03.00

Tryby oraz możliwości

Podczas biegania z urządzeniem możemy w bardzo prosty i szybki sposób sprawdzić ile czasu wykonujemy już daną czynność oraz ilość przebiegniętych metrów. Withings Pulse jest na tyle małym i lekkim sprzętem, że noszenie go jako opaska na ręce nie sprawi nikomu dyskomfortu.

Ciężko jest analizować swój sen, czasami niektóre osoby pamiętają o tym, że obudziły się na 15 minut z jakiegoś powodu i dopiero później położyły się spać ponownie. Withings dostarczy nam wielu informacji na temat naszego nocnego wypoczynku.

Kładąc się spać wystarczy włożyć urządzenie na klips i zapiąć go sobie np. do bielizny w której zamierzamy się położyć. Następnie trzeba przełączyć Withings Pulse w tryb nocny i zostawić go aż do naszej pobudki. Wstając  trzeba przełączyć urządzenie w tryb dzienny, następnie należy wykonać synchronizację danych zebranych podczas snu z aplikacją Withings możemy szybko podejrzeć informację na temat naszego nocnego wypoczynku. Będą to między innymi już wcześniej wymieniane: jakość oraz czas snu, przebudzenie, lekki lub głęboki sen. Tym sposobem mamy wiele informacji na temat tego jak się wysypiamy. Możecie się śmiać ale można wykonać dobrą analizę dzięki, której nasz wypoczynek będzie lepszy.

Screen-iPhone5s

Funkcja pomiaru naszego tętna jest bardzo przydatna szczególnie dla osób mających jakieś pojęcie o wysiłku fizycznym. Na jej podstawie można wyciągnąć wiele wniosków takich jak: reakcja organizmu na wysiłek, wzrost kondycji i odporność na długotrwałą pracę, sprawdzenie jakości treningu oraz ich wpływu na człowieka.  W tym wypadku nie jest jednak tak pięknie jak opisuje to producent. Zdarzyło mi się wiele razy, że urządzenie nie było w stanie dokonać takiego pomiaru, trzeba bardzo dokładnie przyłożyć palec w sensor aby sprzęt wyświetlił nam pożądaną wartość.

IMG_0497

Jeśli chodzi o pomiar tak zwanego „Elevation climbed actively” wszystko działa jak należy natomiast mnie ta funkcja nie była jakoś specjalnie potrzebna. Być może dla osób, które wybierają się w góry i robią to dosyć często będzie to ciekawy feature.

Wykonanie

Sam sprzęt wykonany jest bardzo solidnie i nie ma się tutaj do czego przyczepić. Dotykowy wyświetlacz OLED działa dobrze, nie mam większych zastrzeżeń. Najgorzej wykonanym elementem jaki dostajemy w zestawie jest moim zdaniem opaska na rękę. Zapina się ją na rzepy, które praktycznie cały czas są odsłonięte co za tym idzie zwyczajnie zbiera się tam kurz. Przednia część jest przykryta powierzchnią przesłaniającą delikatnie wyświetlacz, nie jest on tak czytelny jak przy zwykłym używaniu sprzętu bez żadnych akcesoriów. Możecie zobaczyć ten efekt na zdjęciu poniżej.

IMG_0483

Bateria

To chyba jeden z najważniejszych aspektów takiego urządzenia, nikt nie chciałby ładować go co trzeci dzień jak pokazywane nie dawno „smart zegarki”. Według producenta bateria powinna nam wystarczyć na około 2 tygodnie użytku i tak właśnie jest za co trzeba przyznać duży plus.

Screen-iPhone5s

Aplikacja i synchronizacja danych

Program z którego możemy skorzystać na iOS nosi nazwę Health Mate i jest dostępny w App Store oczywiście za darmo. Sama synchronizacja urządzenia jest banalnie prosta, praktycznie tylko przy pierwszym sparowaniu sprzętów przez bluetooth schodzi nam trochę więcej czasu. Wystarczy obrać sobie pewien schemat, jeżeli chcemy mieć dane aktualizowane codziennie to każdego wieczora wystarczy włączyć bluetooth oraz aplikację i chwilę poczekać aż Withings Pulse przeniesienie swoje dane do programu. Po wykonaniu tych czynności mamy pełen podgląd do wszystkich interesujących nas danych jakie zebrało urządzenie podczas 24h. Co w przypadku jeśli ktoś nie posiada telefonu z iOS lub Androidem? Wystarczy przejść na stronę www.withings.com i wejść w zakładkę „Moje konto”.

IMG_0478

Reasumując

Withings Pulse to bardzo fajne urządzenie zbierające dane na temat wielu czynności jakie wykonujemy w naszym życiu. Dodatkowo interfejs aplikacji jest prosty i przejrzysty więc nikt nie będzie miał problemu ze zbyt dużą ilością słupków czy przepychem informacji. Sprzęt wykonano bardzo dobrze a jego waga sprawia, że można o nim w ogóle zapomnieć. Dla kogo jest Withings Pulse? Można powiedzieć, że sprzęt nadaję się praktycznie dla każdego. Jedyną różnicą będzie umiejętność wykorzystania w odpowiedni sposób danych, które może nam zaoferować. Jeżeli uprawiasz jakiś sport, biegasz lub trenujesz na siłowni mogę zdecydowanie polecić Ci to urządzenie. Nie powinieneś być zawiedziony. Kwota jaką przyjdzie nam zapłacić za Withings to 449 zł. Czy to dużo czy mało, nie wiem – ciężko to stwierdzić patrząc z mojej perspektywy. Jeśli jesteś zupełnym laikiem sportowym i prowadzisz raczej siedzący tryb życia, nie powinieneś interesować się tym produktem. Chyba, że jedynymi ważnymi informacjami będą dla Ciebie dane pochodzące ze snu. Moja przygoda z Withings Pulse właśnie się zakończyła, osobiście nie zamierzam kupować na razie takiego sprzętu natomiast będę bardzo miło wspominał nasze wspólne chwile.

Ocena końcowa: 8/10

Za użyczenie sprzętu do testów chciałbym bardzo serdecznie podziękować firmie TiO.pl Autoryzowany Sprzedawca Apple. Kup najtaniej recenzowany produkt.

[app 542701020]
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Redaktor | Podcaster OneCast | Pracownik TiO.pl
@thometomasz