Michał27.01.2016
Wyniki finansowe Apple za Q1 2016

Wczoraj późnym wieczorem Apple ogłosiło wyniki finansowe za Q1 2016 roku, czyli czwarty kwartał kalendarzowego roku 2015. Wygląda to następująco.

W czwartym kwartale roku 2015, czyli w okresie październik – grudzień, Apple sprzedało 74,8 mln iPhone, 16,1 mln iPadów i 5,3 mln komputerów Mac. Łącznie firma zarobiła 75,8 mld dolarów co daje kwartalny zysk w wysokości 18,4 mld dolarów.

linechart

Jeśli chodzi o porównanie tego roku z Q1 2015 to wygląda to następująco. W tym roku Apple sprzedało 0,3 mln więcej iPhone niż w tym samym okresie w roku poprzednim, 5,3 mln mniej iPadów i 0,2 mln więcej komputerów Mac.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
  • edziu

    Ciekawe jak będzie wyglądał zysk Apple jeżeli za rok wybory wygra Tramp, który obiecał, że jeśli obejmie fotel Prezydenta, zmusi Apple do przeniesienia produkcję i marketing z offset z Chin i Tajwanu do USA ?! Jeśli tak się stanie wydaje mi się, że fuzja Apple z Samsungiem będzie nie uchronna. Apple niczego u siebie nie produkuje, a cło na komponenty, które używa do składanie kompa i iPhone i płaca minimalna pracownicza podniesie nie wiarygodnie cenę i tak drogiego sprzętu Apple, przy teraźniejszych minimalnych wydatkach produkcyjnych i marketingu….