Krzysiek Borek19.07.2017
Xiaomi Mi 5X – pierwszy smartfon Chińczyków ze Snapdragonem 660 i MIUI 9

Zauważyłem, że po wprowadzeniu do sprzedaży Xiaomi Mi MAX 2 wielu fanów nie było zadowolonych z zastosowania Snapdragona 625, zamiast 660.

Początkowo Mi 5X również miał korzystać ze starszej jednostki centralnej, ale wygląda na to, że jednak otrzyma 660.

Wszystko za sprawą najnowszych doniesień, które wskazują jednoznacznie na zastosowanie Snapdragona 660, jako układu scalonego dla Mi 5x. Będzie to pierwszy smartfon Xiaomi z tym układem, a ponadto jako pierwszy będzie działał na podstawie MIUI 9, które zostanie zaprezentowane w tym samym momencie (26 lipca). Układ scalony będzie wspomagany przez 6GB RAM-u, co powoli staje się standardem w nawet tańszych smartfonach.

Nie zabraknie również aparatu głównego z dwoma obiektywami, który wprowadzono razem z Mi 6. Wydajność Snapdragona 660 jest porównywalna z 820, więc możemy się spodziewać mocnego sprzętu. Jednak tylko najwyższa konfiguracja otrzyma 6GB RAM-u i 64GB pamięci wewnętrznej (oby UFS). Mi 5X może kosztować 294$, ale obecnie ciężko stwierdzić, czy cena jest oficjalna.

Nie zmienia to faktu, że Mi 5X będzie należał do średniej półki i powinien zostać rozsądnie wyceniony, ale tego dowiemy się przy okazji jego oficjalnej premiery 26 lipca.

Źródło: gizchina.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek