Krzysiek Borek08.04.2017
Xiaomi Mi 6 pojawił się w GFXBench. Znamy jego specyfikację!

Podobno w tym miesiącu Xiaomi ma oficjalnie zaprezentować Mi 6, a jeden z użytkowników prototypu postanowił sprawdzić jego wydajność za pomocą GFXBench.

Dzięki temu znamy prawie całą specyfikację nadchodzącego modelu, a jego nazwa kodowa to Xiaomi Sagit.

Sagit ma wyświetlacz Full HD o przekątnej 5,1 – cala, 12MPix aparat główny, który bez problemu nagrywa wideo w 4K i 8MPix z przodu (też nagrywa w 4K). Jego jednostką centralną jest najnowszy Snapdragon 835 wspomagany przez 4 lub 6GB pamięci operacyjnej, a przyszły właściciel będzie miał również do wyboru ilość pamięci wewnętrznej. Dostępne będą warianty z 64 i 128GB pamięci na dane, a sprzęt po wyjęciu z pudełka będzie działał na Androidzie 7.1.1 Nougat z nakładką MIUI 8.

Wygląda na to, że Mi 6 będzie trzecim urządzeniem ze Snapdragonem 835 na świecie, co pokazuje, że udało im się otrzymać wystarczają ilość układów scalonych w porównaniu do LG i HTC. Z drugiej strony nie wiemy, kiedy smartfon Chińskiego producenta pojawi się na półkach sklepowych. W końcu pierwszym urządzeniem ze Snapdragonem 835 jest Xperia XZ Premium, a Samsung Galaxy S8 i tak pojawi się od niej szybciej.

Ceny nie będą wygórowane, za model z 4GB RAM i 64GB ROM przyjdzie nam zapłacić 289$, a za 6GB RAM-u i 128GB pamięci wyłożymy 391$.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek