Krzysiek Borek31.03.2016
Xiaomi Mi Note 2 zostanie wyposażony w Snapdragona 823 i ekran z 3D Touch?

Nadchodzące miesiące zwiastują nadejście drugiej generacji Xiaomi Mi Note, a parę tygodni temu pojawiły się pierwsze plotki mówiące o zakrzywionym z obu stron wyświetlaczu.

Wydaje mi się, że nie ma na to szans, choć w sieci pojawiły się konkretne informacje o specyfikacji technicznej następcy pierwowzoru.

Zaczynając od ekranu, będziemy mieli do czynienia z 5,7 – calową przekątną, która pokrywa się z poprzednikiem. Nie ma co liczyć na Full HD, panel będzie miał rozdzielczość 1440p i prawdopodobnie będzie rozpoznawał siłę nacisku użytkownika.

gsmarena_001
Jednostką obliczeniową będzie Snapdragon 820 lub 823 (wyższe taktowanie?) wspomagany przez 4 lub 6GB pamięci operacyjnej. Pojemność pamięci wbudowanej zacznie się od 32GB, a skończy na 128, choć nie wykluczałbym modelu z 256GB powierzchni na dane przyszłego właściciela. Xiaomi znowu postawi na 16MPix aparat główny Sony IMX298 z optyczną stabilizacją obrazu, a długi czas pracy ma zapewnić bateria o pojemności 3600mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania, co pozwoli na skorzystanie z 18 watowej ładowarki.

gsmarena_002

Parametry robią wrażenie i nie spodziewam się z kompromisów w tej kwestii ze strony producenta. Z drugiej strony, nie traktujcie informacji poważnie, w końcu to jedynie plotka, która jeszcze nie raz zmieni nasze postrzeganie tego modelu.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek