Krzysiek Borek19.08.2015
Za 2 lata Apple będzie korzystać z LTE Intela?

Portal DigiTimes dotarł do informacji, które mówią o prawdopodobny rozbracie Apple z Qualcommem, jeżeli chodzi o dostarczanie LTE dla iPhone‚a. Tegoroczne modele na pewno będą korzystać z rozwiązań obecnego producenta, ale w 2017 roku prawdopodobnie Intel przejmie pałeczkę.

Należy pamiętać, że DigiTimes nie podaje wiarygodnych informacji, a większość spekulacji, dotyczących urządzeń mobilnych Apple w wykonaniu tego portalu nie ma w ogóle odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Intel od dłuższego czasu prowadzi produkcję modemów LTE, choć ciężko konkurować mu z takim molochem, jakim bez wątpienia jest Qualcomm. Jednakże ostatnie poprawki pokazują, że Intel nie stoi w miejscu i ich modemy są wydajniejsze i przede wszystkim energooszczędne. Obecnie nie wiadomo, czy są one tak dobre, jak te, które dostarcza Qualcomm.

The sources believe that Intel is unlikely to obtain modem chip orders for the upcoming iPhones. However, Intel could win orders for the 2017 iPhone models as Apple is searching for additional modem chip suppliers apart from Qualcomm

Obecnie Qualcomm współpracuje z TSMC, co przekłada się na 100% pokrycie produkcji nadchodzącego modelu iPhone’a, jeżeli chodzi o modem LTE. Modem będzie wykonany w 20nm procesie litograficznym, co pozwoli na poprawę energooszczędności względem modemów LTE obecnych w iPhonie 6 i 6 Plus.

9 września bieżącego roku ujrzymy najnowszy model iPhone’a, który ma zostać wyposażony w 12MPix aparat główny,2GB pamięci operacyjnej, a także wyświetlacz wyczuwający siłę nacisku (Force Touch).

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek