Krzysiek Borek10.11.2016
Zmieniono metodę instalacji aplikacji dla tvOS

Wczoraj Apple pochwaliło się zmianami, jakie poczyniło w kwestii instalacji aplikacji dedykowanych tvOS. Od wczoraj użytkownik, który pobierze aplikację na iOS, automatycznie na Apple TV zainstaluje wersję dla tvOS.

Najpierw trzeba włączyć automatyczne pobieranie aplikacji w Ustawieniach iTunes, żeby nowa metoda instalacji zadziałała. Do tej pory użytkownicy tvOS musieli ręcznie wyszukiwać interesujących ich aplikacji, aby je zainstalować.

AppleTV

Programiści mogą pokusić się o generowanie dedykowanych linków za pomocą iTunes Link Maker aplikacji (tvOS i iOS). Uniwersalny adres będzie zawierał zrzuty ekranowe, szczegóły dotyczące aplikacji i listę wspieranych przez nią urządzeń, wliczając w to iPhone’a, iPada, iPoda, Apple TV lub Apple Watch.

W tym roku Amerykanie nie wydali Apple TV ze wsparciem dla rozdzielczości 4K, a zamiast nowego sprzętu skupiono się na dedykowanym oprogramowaniu. Osobiście nie korzystałem z najnowszej przystawki telewizyjnej, ale funkcja Single sign-on może zrobić furorę w Stanach Zjednoczonych tak samo, jak aplikacja TV korzystająca z Siri do szybkiego wyboru interesującego nas programu telewizyjnego.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek