Michał29.05.2015
Zobacz jak działa nowy system płatności Android Pay

Android Pay to nowy system mobilnych płatności. System po raz pierwszy został zaprezentowany w dniu wczorajszym na konferencji Google I/O.

Android Pay, to nic innego jak wcześniejszy Google Wallet pod zmienioną nazwą. Jest to platforma obsługująca płatności mobilne przez moduł NFC.

AndP

Android Pay przechowuje i zabezpiecza informacje za pomocą wirtualnego numeru konta i do dokonania płatności wymagany jest odcisk palca, zupełnie jak w przypadku Apple Pay.

Poniżej mam dla Was dwa krótkie filmy na którym możecie zobaczyć Android Pay w akcji. Autorem filmów jest phonearena.com

Źródło: youtube.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
  • Artur Bardo

    Ciekawe co na to APPLE ? Android Pay wygląda i działa nie mal jak Apple Pay. Interesuje mnie który z tych dwóch graczy jako pierwszy umożliwi płatności w Europie. Na Apple Pay czekamy już dość długo bo dogadanie sie z bankami w Europie widocznie nie jest takie proste, a chętnie płaciłbym takim sposobem.

    • kapiet

      A Apple na to nic i z ich usługami będzie identycznie jak z Siri, czyli możemy pomarzyć. Na bank Android będzie teraz to rozwiązanie forsował wszędzie gdzie się da.