OneTech02.05.2019
AirPods – Twój osobisty trener fitness

Urząd Patentowy Stanów Zjednoczonych przyznał Apple patent, który według dziennikarzy będzie w stanie, poprzez określenie pozycji głowy, doradzić użytkownikowi, jak dostosować treningi.

AirPods zbierze dane z wbudowanego akcelerometru, określi pozycję w przestrzeni, ustawiając pozycję słuchawek jako punkt wyjścia. Następnie system zweryfikuje otrzymane wartości za pomocą „neutralnych” danych oraz z wartościami progowymi kątów obrotu, które zostały wcześniej ułożone.

W oparciu o te dane inteligentna aplikacja głosowa będzie informować osobę, jak kontynuować trening lub poprawić wydajność ćwiczenia. Ponadto inteligentny asystent będzie mógł przestawić właścicielowi szczegółowe raporty z wykonanych ćwiczeń.

W tekście patentu Apple zauważa, że ​​nowość ma na celu pomóc użytkownikom przezwyciężyć rutynę, ponieważ nie każdy może stworzyć skuteczny plan ćwiczeń i ściśle go przestrzegać bez interwencji zewnętrznej.

Rejestracja patentu nie oznacza oczywiście, że ​​zostanie on wdrożony, jednak, jak zawsze, mamy nadzieję, że Apple zademonstruje swoje innowacje już wkrótce.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl