Android dla początkujących #1 - kupno pierwszego urządzenia  poradniki, polecane, ciekawostki Poradnik, na co zwrócić uwagę przy kupnie androida, kupno pierwszego urządzenia z Android, czym się kierować android, Android dla początkujących, Android  Znajdujecie się tutaj, ponieważ posiadacie urządzenie z systemem Android lub zamierzacie je kupić. Gratulacje ? nowy smartfon lub tablet będzie przydatny i pozwoli na komfortową konsumpcję treści. Android 1300x700

Android dla początkujących #1 – kupno pierwszego urządzenia

Znajdujecie się tutaj, ponieważ posiadacie urządzenie z systemem Android lub zamierzacie je kupić. Gratulacje ? nowy smartfon lub tablet będzie przydatny i pozwoli na komfortową konsumpcję treści.

W przeciwieństwie do iPada i iPhone’a (gdzie jest parę modeli), urządzeń z systemem operacyjnym Google jest niewątpliwie więcej. Dzięki temu nie ma dwóch, takich samych smartfonów lub tabletów. Można uznać to za zaletę w momencie, gdy decydujemy się na kupno budżetowego urządzenia lub droższego.

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego jest ich tak wiele, odpowiedź jest dość prosta. Jest to system operacyjny nie tylko dla smartfonów, ale także dla tabletów. Wielu producentów na świecie produkuje urządzenia z Androidem, są to m.in. Sony, HTC, Samsung, LG i wiele innych mniej lub bardziej znanych marek. Każdy z nich chce pokazać własne podejście do urządzeń mobilnych.

Co czyni je unikalnymi?

Smartfony z systemem Android różnią się od siebie. Nie tylko ze względu na producenta, ale także operatora sieci komórkowej. Wystarczy, że spojrzycie poniżej i wskażecie różnice.

Android dla początkujących #1 - kupno pierwszego urządzenia  poradniki, polecane, ciekawostki Poradnik, na co zwrócić uwagę przy kupnie androida, kupno pierwszego urządzenia z Android, czym się kierować android, Android dla początkujących, Android  Znajdujecie się tutaj, ponieważ posiadacie urządzenie z systemem Android lub zamierzacie je kupić. Gratulacje ? nowy smartfon lub tablet będzie przydatny i pozwoli na komfortową konsumpcję treści. Galaxy

Niektóre różnice są widoczne na pierwszy rzut oka, a inne niekoniecznie, są to przede wszystkim:

  • urządzenie z lewej strony jest większe.
  •  przyciski nawigacyjne
  • każdy z wyświetlaczy ma swój charakterystyczny wygląd.
  • ikony systemowe

Jest to jeden z najlepszych przykładów, obrazujących różnice pomiędzy słuchawkami z systemem operacyjnym giganta z Mountain View. W większości przypadków również specyfikacja techniczna będzie inna, wygląd zewnętrzny, warianty pamięciowe, czy jakość wykonywanych zdjęć. Pamiętajcie o tym, że oprogramowanie w nie znacznym stopniu też się różni.

Android to nie tylko wiele odmiennych od siebie urządzeń, ale także wiele wersji tego systemu operacyjnego. Wiąże się to nie tylko z szatą graficzną, ale i z funkcjami jakie posiada dana wersja oprogramowania układowego.

Czym kierować się przy zakupie?

Do teraz wiecie, że większość urządzeń z Androidem się od siebie różni. Jeżeli nadal go nie posiadacie i macie zamiar je kupić, to najwyższy czas, aby to zrobić. Wraz z zakupem ważne są pewne kwestie, wliczając w to operatora sieci komórkowej, cenę i funkcje.

Jeżeli nie wiecie, gdzie szukać zawsze możecie przeczytać recenzje urządzeń z Androidem na portalu lub gdzieś indziej. To zobrazuje wam, jak dane urządzenie sprawuje się, na co dzień i czy jest dostępne na rynku. Zanim dokonacie wyboru pod uwagę weźcie, następujące aspekty: operatora, cenę i funkcje.

Cena: Tutaj mamy sporą dowolność ceny zaczynają się od 400 zł w górę w zależności od rodzaju urządzenia. Wielu operatorów oferuje smartfony za darmo (zazwyczaj modele z niższej półki), jeżeli decydujemy się na podpisanie dwu-letniej umowy. Jeżeli potrzebujecie czegoś lepszego to nastawcie się na wydatek od 100 do 180 zł z umową. Teoretycznie jest to nadal ?niższa? cena niż w wolnej sprzedaży. Jeśli weźmiemy pod uwagę tablety ceny kształtują się podobnie, choć lepiej kupić urządzenie w wolnej sprzedaży.

Operator: Jeżeli jeszcze nie wybraliście operatora należy zrobić to przed zakupem. Najlepiej jest porównać oferty różnych operatorów lub nastawić się na jednego. Niektórzy operatorzy mają mniej urządzeń w swojej ofercie, więc nie będziecie mieli dużego wyboru. Z kolei inni walczą cenami, w szczególności tabletów.

Funkcje: ?Androidy? mają wiele, różnych kształtów, rozmiarów i kolorów. W momencie zakupu, zacznijcie myśleć, jakie funkcje są dla was ważne. Podstawy to przekątna wyświetlacza, żywotność baterii, jakość wykonywanych zdjęć i ogólna wydajność. Za nimi w kolejce są czytniki linii papilarnych i inne.

Wybór operatora i usług:

Żeby wykonywać połączenia wychodzące lub łączyć się z internetem będziemy musieli wybrać ofertę jednego z wielu operatorów sieci komórkowych. Większość z nich ma odpowiednio dostosowane oferty do naszego budżetu i potrzeb. Zazwyczaj mamy tutaj dwie opcje:

Dwu ? letnia umowa: Umowa z operatorem oznacza ?niższa? cenę urządzenia. Jednakże będziemy zmuszeni uiszczać, co miesięczną opłatę abonamentową. Umowy są różne, więc dobrze je przeczytać, zanim złożymy podpis. Dotyczy to zazwyczaj zmiany smartfona/tabletu na nowszy model.

Doładowania: Większość operatorów oferuje również usługi bez abonamentu. Wtedy doładowujemy konto, aby numer był aktywny. Możemy wybrać interesujące nas pakiety i w każdej chwili z nich zrezygnować bez ponoszenia konsekwencji.

Zakup ?Androida?

Zdecydowaliście się już na zakup? Jeżeli jesteście gotowi macie parę możliwości kupna wymarzonego smartfona/tabletu. Mam tutaj na myśli sklepy stacjonarne i internetowe, tudzież portale aukcyjne.

Sklep stacjonarny: Operatorzy komórkowi również pozwalają na zakup smartfona/tabletu bez abonamentu. W sklepie możemy wziąć urządzenie do ręki i sprawdzić, jak działa. Zazwyczaj po zakupie, jak i przed możemy poprosić pracownika sklepu o informacje, dotyczące urządzenia.

Sklepy internetowe: Tutaj smartfona/tabletu nie weźmiemy do rąk, jedynie możemy zobaczyć je na zdjęciach i przeczytać o, nim informacje. To dobre rozwiązanie, pomimo że musimy czekać na urządzenie.

Strzeżcie się wszelkich promocyjnych cen, które mogą okazać się oszustwem. Niektóre ?Androidy? są bardzo drogie, więc oszuści tylko czekają na moment naszej nie uwagi. Zawsze kupujcie sprzęt ze sprawdzonego źródła.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
ios15.1beta1 1

Co nowego w iOS 15.1 beta 1

Kilka godzin temu firma Apple udostępniła deweloperom iOS 15 beta 1, iPadOS 15 beta 1, więc czas najwyższy na przegląd nowości i zmian jakie pojawiły się w najnowszych systemach.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry