Krzysiek Borek06.01.2018
Apple częściowo załatało Meltdown i Spectre w swoich produktach

Apple w końcu zabrało głos po pojawieniu się nowych błędów zabezpieczeń nazwanych Meltdown i Spectre. Amerykanie potwierdzili, że ich wszystkie urządzenia mobilne i komputery padły ofiarą luk w zabezpieczeniach.

Pomimo podatności na nowe luki w zabezpieczeniach pracownicy wyjaśnili, że obecnie nie ma żadnego exploitu i złośliwego oprogramowania, które byłyby w stanie usunąć zabezpieczenia iOS lub macOS. Jedynie Apple Watch nie jest podatny na obydwa błędy w zabezpieczeniach.

Najważniejsze, że iOS 11.2, macOS 10.13.2 i tvOS 11.2 mają łatki chroniące urządzenia przed Meltdown i Spectre. W ciągu nadchodzących dni/tygodni Apple planuje wydać nową wersję Safari, która uchroni użytkowników przed Spectre. Ponadto pracownicy będą badać temat i z biegiem czasu wydawać kolejne łatki bezpieczeństwa dla swoich systemów operacyjnych.

Wprowadzone zmiany w systemach operacyjnych nie powodują obniżenia wydajności urządzeń, co zresztą sprawdzono za pomocą Geekbench 4 i Speedometer. Jedyną różnicą był spadek wydajności o 2,5% widoczny w JetStream.

Mam nadzieję, że Apple szybko upora się z nowym problemem i nasze urządzenia nadal będą bezpieczne.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek