Krzysiek Borek01.05.2014
Apple dogania Nokię

Apple produkuje tylko jedną linię smartfonów, ale firma jest blisko prześcignięcia Nokii i wskoczenie na drugie miejsce na rynku mobilnym.

Wcześniej królem rynku mobilnego była niezaprzeczalnie Nokia, jednakże spadła na 2 miejsce na rzecz Samsunga. Koreańska firma osiągnęła taki wynik poprzez ich flagowe urządzenia i urządzenia z niższych segmentów. Nokia powoli zaczyna opadać, nadal tworzą flagowe urządzenia i budżetowe. Flagowymi są oczywiście Lumie z Windows Phone. Nokia zanotowała spadek z 16.6% udziałów na rynku mobilnym do 11.5% w tym roku. W tym samym momencie udziały Apple wzrosły z 10% do 10.7%, to nie wielka zmiana biorąc pod uwagę, że w tamtym roku Nokia sprzedała 47mln urządzeń, a Apple 43.7mln.

Apple has closed the marketshare gap on Nokia to just one point, and Nokia will have to fight hard to stay ahead in the second half of this year”

Poza Apple, Huawei zanotował wzrost udziałów na rynku mobilnym, a także grupa, która składa się z reszty mało znanych producentów urządzeń mobilnych.

Niewiadomym pozostaje sytuacja Nokii, po przejęciu przez Microsoft, czy będą oni nadal tworzyć tańsze urządzenia, czy może skupią się tak, jak Apple jedynie na segmencie Premium?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS