ios17 powrot

Apple przestało podpisywać systemy iOS 17.4 i iPadOS 17.4

W ekosystemie produktów Apple, aktualizacje systemu operacyjnego pełnią kluczową rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa, stabilności i wprowadzaniu nowych funkcji.

Firma ta ma ustaloną praktykę, zgodnie z którą zaprzestaje ona autoryzacji starszych wersji swojego oprogramowania po wydaniu nowszych aktualizacji. Ta polityka ma na celu przekonanie jak największej liczby użytkowników do przejścia na najnowsze, bezpieczniejsze wersje systemów iOS i iPadOS, co ma również wpływ na ograniczenie możliwości wykonania jailbreaku na urządzeniach.

Niedawno Apple wydało dwie odmienne wersje aktualizacji iOS i iPadOS 17.4.1, posiadające różne numery kompilacji – 21E236 i 21E237.

Apple przestało podpisywać systemy iOS 17.4 i iPadOS 17.4 ciekawostki jak wrócić do iOS 17.4, iOS 17.4  W ekosystemie produktów Apple, aktualizacje systemu operacyjnego pełnią kluczową rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa, stabilności i wprowadzaniu nowych funkcji. iOS17.4.1

Co ciekawe, druga wersja została wydana niedługo po pierwszej i wymagała do instalacji bezpośredniego połączenia z komputerem, co stanowi odstępstwo od standardowej procedury aktualizacji bezprzewodowej. Firma nie udostępniła informacji o różnicach między tymi aktualizacjami, jednak biorąc pod uwagę niewielkie różnice w numeracji, można domniemywać, że wprowadzone zmiany są minimalne i nie wpływają znacząco na funkcjonalność systemu.

Zaprzestanie autoryzacji starszych wersji oprogramowania przez Apple ma na celu nie tylko zachęcenie użytkowników do aktualizacji, ale również zapewnienie, że korzystają oni z wersji systemu zawierającej najnowsze łatki bezpieczeństwa i usprawnienia. Taka strategia pomaga w ochronie przed nowymi zagrożeniami cyfrowymi i wykorzystaniem luk w zabezpieczeniach, które mogą być znane w starszych wersjach systemu.

Proces ten wpisuje się również w strategię firmy mającą na celu ograniczenie jailbreakingu, czyli usuwania z urządzeń ograniczeń nałożonych przez producenta, co pozwala na instalowanie nieautoryzowanego oprogramowania i dostosowywanie systemu. Chociaż jailbreaking może wydawać się kuszący dla niektórych zaawansowanych użytkowników, niesie za sobą ryzyko związane z bezpieczeństwem, utratą gwarancji, a nawet możliwością trwałego uszkodzenia systemu.

Ponadto, warto podkreślić, że regularne aktualizacje oprogramowania są niezbędne nie tylko z punktu widzenia bezpieczeństwa. Nowe wersje systemu często przynoszą ze sobą również nowe funkcje, usprawnienia wydajności i poprawki błędów, które znacząco poprawiają komfort użytkowania urządzeń. Zachęcanie do korzystania z najnowszych aktualizacji pozwala użytkownikom na pełne wykorzystanie potencjału ich urządzeń Apple.

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 142

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top