Apple twierdzi, że ładowarki i kable Lightning sprzedawane na Amazonie są nieoryginalne polecane, ciekawostki nieoryginalne kable, ładowarka, Apple, Amazon  Zazwyczaj staram się używać oryginalnej ładowarki i kabla Lightning do swoich urządzeń mobilnych, ale od czasu do czasu decyduje się na podjęcie ryzyka w kwestii ładowarki. Lightning 1300x700

Apple twierdzi, że ładowarki i kable Lightning sprzedawane na Amazonie są nieoryginalne

Zazwyczaj staram się używać oryginalnej ładowarki i kabla Lightning do swoich urządzeń mobilnych, ale od czasu do czasu decyduje się na podjęcie ryzyka w kwestii ładowarki.

Od dłuższego czasu korzystam z ładowarki BlitzWolf i nie mam żadnych problemów, a zamiast oryginalnego kabla stosuje model z certyfikatem MFi.

Jednak Apple ostatnio wytoczyło ciężkie działa w stronę Mobile Star, ponieważ firma złamała prawa autorskie i znaki towarowe Apple. Dodatkowo sprzedają oni nieoryginalne akcesoria potrzebne do ładowania sprzętu i wymiany danych na Amazonie i Grouponie. To nie wszystko, według Amerykanów większość (90%) tych akcesoriów nie jest oryginalnych.

Sprawa dotyczy 5W ładowarki dla iPhone’a i kabla Lightning, które według producenta nie tylko są nieoryginalne, ale narażają również zdrowie lub życie użytkownika. Wszystko z powodu braku odpowiedniej izolacji i krótkich odstępów między niskim a wysokim napięciem.

Apple twierdzi, że ładowarki i kable Lightning sprzedawane na Amazonie są nieoryginalne polecane, ciekawostki nieoryginalne kable, ładowarka, Apple, Amazon  Zazwyczaj staram się używać oryginalnej ładowarki i kabla Lightning do swoich urządzeń mobilnych, ale od czasu do czasu decyduje się na podjęcie ryzyka w kwestii ładowarki. 18692 18009 6a0120a5580826970c01bb0946da03970d 800wi l

Amerykanom udało się odkryć ten problem podczas ich notorycznego sprawdzania akcesoriów, a sprzedawca (Mobile Star) zarzeka się, że większość ich produktów jest oryginalnych i spełnia wszystkie wymogi potentata z Cupertino. Ponadto okazało się, że 90% akcesoriów jest nieoryginalnych (na Amazonie).

Amazon to nie wszystko, sprzedawca sprzedawał akcesoria również na Grouponie, a jeden z pracowników Apple kupił od nich nieoryginalne słuchawki EarPods i kable Lightning z odbiorem osobistym.

Apple domaga się odszkodowania w kwocie 2 mln $ i 150000 $ zadośćuczynienia za każde pogwałcenie ich prawa autorskiego. Nawet Amazon zabrał głos w tej sprawie.

Amazon has zero tolerance for the sale of counterfeits on our site. We work closely with manufacturers and brands, and pursue wrongdoers aggressively.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top