ios17.4.1

Apple wypuściło po cichu poprawioną wersję iOS 17.4.1 i iPadOS 17.4.1

Apple wypuściło właśnie po cichu nowe poprawione wersje swoich systemów operacyjnych dla iPhone’ów i iPadów – iOS 17.4.1 oraz iPadOS 17.4.1.

Chociaż na pierwszy rzut oka aktualizacje wydają się standardowe i nie przynoszą żadnych nowych funkcji, skupiają się one przede wszystkim na poprawkach związanych z bezpieczeństwem. Firma zmieniła numer kompilacji na 21E237, co sugeruje niewielkie różnice w porównaniu do poprzedniej wersji 21E236. Wprowadzone zmiany prawdopodobnie dotyczą naprawy błędów, które mogły wpłynąć na działanie urządzeń, ale szczegóły nie zostały oficjalnie podane.

Apple wypuściło po cichu poprawioną wersję iOS 17.4.1 i iPadOS 17.4.1 ciekawostki Windows, WebRTC, numer kompilacji, manualna instalacja, luki w zabezpieczeniach, IPSW, iPadOS 17.4.1, iOS 17.4.1, Google Project Zero, finder, CoreMedia, Błędy, bezpieczenstwo, Apple, Aktualizacja  Apple wypuściło właśnie po cichu nowe poprawione wersje swoich systemów operacyjnych dla iPhone'ów i iPadów - iOS 17.4.1 oraz iPadOS 17.4.1. iOS17 2

Apple nie zrobiło wielkiego hałasu wokół tej aktualizacji, co jest dosyć typowe, gdy chodzi o poprawki bezpieczeństwa. Mimo to, zaktualizowana wersja jest dostępna dla wszystkich urządzeń obsługujących iOS 17 i iPadOS 17. Warto jednak zaznaczyć, że na ten moment instalacja możliwa jest tylko przez manualne pobranie odpowiedniego pliku IPSW i zainstalowanie go za pomocą Findera na Macu lub odpowiedniego oprogramowania na Windowsie. Oznacza to brak możliwości aktualizacji przez bezprzewodową sieć (OTA), co dla niektórych może być pewnym utrudnieniem.

Głównym celem nowej wersji jest załatanie dwóch poważnych luk w zabezpieczeniach, które mogły pozwolić na nieautoryzowane działania podczas przetwarzania obrazów. Problemy te znaleziono w elementach CoreMedia i WebRTC. Podobne kwestie bezpieczeństwa zostały również rozwiązane w aktualizacji dla macOS Sonoma 14.4.1. Za odkrycie tych problemów firma Apple podziękowała Nickowi Gallowayowi z Google Project Zero, co podkreśla znaczenie współpracy między firmami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Jeśli chcesz sprawdzić dostępność aktualizacji dla swojego urządzenia, wystarczy wejść w Ustawienia, wybrać Ogólne, a następnie Aktualizacja oprogramowania.

Uwaga! W tej chwili nowe oprogramowanie zostało wypuszczone w formie pliku .ipsw.

Apple wypuściło po cichu poprawioną wersję iOS 17.4.1 i iPadOS 17.4.1 ciekawostki Windows, WebRTC, numer kompilacji, manualna instalacja, luki w zabezpieczeniach, IPSW, iPadOS 17.4.1, iOS 17.4.1, Google Project Zero, finder, CoreMedia, Błędy, bezpieczenstwo, Apple, Aktualizacja  Apple wypuściło właśnie po cichu nowe poprawione wersje swoich systemów operacyjnych dla iPhone'ów i iPadów - iOS 17.4.1 oraz iPadOS 17.4.1. 1471

Aktualizacja z poziomu iPhone i iPad czyli w formie OTA nie jest jeszcze dostępna.

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 211

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top