Błąd w iOS 11.2.2 znaleziony przez Adama Donenfelda może prowadzić do Jailbreak ciekawostki jailbreak iOS 11.2.2, jailbreak iOS 11, jailbreak, iPhone  Wczoraj przeglądając Twittera natknąłem się na interesujące wypowiedzi Adama Donenfelda, pracownika Zimporium zLabs. iOS11

Błąd w iOS 11.2.2 znaleziony przez Adama Donenfelda może prowadzić do Jailbreak

Wczoraj przeglądając Twittera natknąłem się na interesujące wypowiedzi Adama Donenfelda, pracownika Zimporium zLabs.

Odnaleziony przez niego błąd w iOS pozwala uzyskać Jailbreak, ale ktoś inny musiałby przygotować odpowiednią ku temu aplikację.

Do tej pory na Jailbreak mogą liczyć wyłącznie użytkownicy urządzeń z iOS 11 – 11.1.2, ponieważ na razie nie ma nic, co może odblokować iOS 11.2.x. Jednak pierwsze informacje o błędach w zabezpieczeniach iOS poniżej 11.2.5, czyli 11.2 – 11.2.2 sprawiły, że spora rzesza użytkowników pozostała na tych wersjach oprogramowania.

Błąd w iOS 11.2.2 znaleziony przez Adama Donenfelda może prowadzić do Jailbreak ciekawostki jailbreak iOS 11.2.2, jailbreak iOS 11, jailbreak, iPhone  Wczoraj przeglądając Twittera natknąłem się na interesujące wypowiedzi Adama Donenfelda, pracownika Zimporium zLabs. 10

Adam Donenfeld przyznał, że sam nie ma exploita umożliwiającego odblokowanie zabezpieczeń iOS, ale zawsze może to zrobić jeden z uzdolnionych programistów. Dodatkowo osoba, która podejmie się tego przedsięwzięcia może użyć aplikacji LiberiOS, która uprości Jailbreak.

1/N Apple has finally acknowledged my kernel heap overflow and fixed it on 11.2.5 (CVE-2018-4109). While I didn?t write an exploit, it?s one of the most hidden vulnerabilities I?ve ever found, and it took me a couple of days to trigger it once I found it!

2/N Is there any conference that would be interested in a detailed explanation + review of some tools I wrote to aid in that research?

3/N if it makes it better in any case, this is accessible from the sandbox (so theoretically if someone plans to write an exploit, @Morpheus______?s jailbreak framework can be used with that).

Sam chciałem wrócić na iOS 11.2.2, miałem nawet pobrany plik, ale się spóźniłem. Apple przestało weryfikować tę wersję na swoich serwerach i obecnie można (oficjalnie) wrócić wyłącznie do iOS 11.2.5. Na szczęście w przypadku iPhone’a 6 Plus mam zapisane pliki shs2, więc kiedyś będę mógł wrócić do starszej wersji.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry