humane

Były pracownik Apple pokazał rewolucyjny gadżet [wideo]

Imran Chaudhry, były projektant w Apple, założył startup o nazwie Humane i zaprezentował swoje pierwsze dzieło na konferencji TED 2023.

Urządzenie, które Chaudhry i jego zespół opracowali, to projektor do noszenia ze sztuczną inteligencją, który wygląda jak element garderoby i jest prawie niewidoczny.

Gadżet składa się z komponentów do projekcji, kamery i głośnika. Podczas prezentacji Chaudhry powiedział, że z tym urządzeniem użytkownicy nie będą już potrzebowali telefonu. Jednakże, jest to stwierdzenie, które trudno uznać za prawdziwe, ponieważ smartfony posiadają wiele innych funkcji, a projektor do noszenia z pewnością nie zastąpi ich wszystkich.

Jednakże, projekcja na dłoni wygląda bardzo futurystycznie, jak w filmie “Time” z Justinem Timberlake’em w roli głównej. Urządzenie Humane wykorzystuje sztuczną inteligencję do płynnego tłumaczenia mowy na inne języki za pomocą głosu, co może okazać się szczególnie przydatne dla turystów.

Nie ma wątpliwości, że urządzenie to jest bardzo innowacyjne i może mieć wiele zastosowań. Chaudhry i jego zespół pracują nad dalszym rozwojem i ulepszaniem gadżetu. Jednakże, jak na razie, programiści nie są jeszcze gotowi na pełnoprawne wydanie urządzenia.

Jest to interesujący przypadek byłego pracownika Apple, który postanowił założyć własny startup i stworzyć innowacyjne urządzenie. Apple słynie z rekrutowania najlepszych talentów, dlatego też nie jest zaskoczeniem, że Chaudhry miał w sobie tyle kreatywności i umiejętności, by stworzyć coś takiego.

Niestety, w branży technologicznej konkurencja jest bardzo silna, a wprowadzenie na rynek nowego urządzenia wymaga dużych nakładów finansowych i pracy. Dlatego też, mimo że projekt Imrana Chaudhry’ego jest bardzo innowacyjny i interesujący, pozostaje jeszcze wiele pracy do zrobienia przed pełnoprawnym wydaniem urządzenia.

W każdym razie, projekt Humane pokazuje, że wciąż istnieje wiele możliwości w dziedzinie innowacji i nowych technologii. Być może urządzenie Chaudhry’ego stanie się inspiracją dla innych startupów i pomoże w rozwoju branży technologicznej.

Co o tym myślicie?

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top