CleanMyPC - test i recenzja recenzje, polecane zalety, wady, recenzja CleanMyPC, Recenzja, polska recenzja CleanMyPC, gdzie kupić CleanMyPC, CleanMyPC, cena  Odkąd korzystam z Chromebooka nie potrzebuje dodatkowych programów do zwalniania miejsca na komputerze, ale starszy brat i siostrzeniec mają sprzęt z Windows (8.1 i 10), a w ich przypadku program CleanMyPC będzie niezwykle przydatny. CMPC 1024 700x700

CleanMyPC – test i recenzja

Odkąd korzystam z Chromebooka nie potrzebuje dodatkowych programów do zwalniania miejsca na komputerze, ale starszy brat i siostrzeniec mają sprzęt z Windows (8.1 i 10), a w ich przypadku program CleanMyPC będzie niezwykle przydatny.

Obydwaj nie przywiązują uwagi do usuwania niepotrzebnych plików, a wtedy zazwyczaj wołają mnie, żebym się tym zajął.

Program MacPaw ma wiele interesujących funkcji, pozwalają one na wyszukiwanie i usuwanie zalegających na dysku twardym plików, naprawę rejestru systemowego, całkowite usuwanie zainstalowanych wcześniej programów, usunięcie/przywrócenie pliku odpowiedzialnego za hibernację. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, żeby usunąć niepotrzebne wtyczki z przeglądarki internetowej, wybrać aplikacje, które będą się uruchamiały wraz ze startem systemu lub je wyłączyć. Nie zapomniano również o dodaniu trybu prywatności i niszczarki, pozwalającej na szybkie usuwanie folderów z niepotrzebnymi danymi lub pojedynczych plików.

CleanMyPC - test i recenzja recenzje, polecane zalety, wady, recenzja CleanMyPC, Recenzja, polska recenzja CleanMyPC, gdzie kupić CleanMyPC, CleanMyPC, cena  Odkąd korzystam z Chromebooka nie potrzebuje dodatkowych programów do zwalniania miejsca na komputerze, ale starszy brat i siostrzeniec mają sprzęt z Windows (8.1 i 10), a w ich przypadku program CleanMyPC będzie niezwykle przydatny. CMPC 2

Skanowanie dysku twardego w poszukiwaniu plików może trwać długo, ale warto poczekać na zakończenie operacji, wtedy mamy wgląd co najwięcej zajmuje na dysku twardym komputera. Właśnie w tym momencie, możemy się zdecydować na usunięcie tych danych lub pozostawić je samym sobie i poczekać aż będzie ich więcej do usunięcia. Po zakończeniu skanowania wyświetla się lista wszystkich wyszukanych plików i stamtąd można je usunąć.

CleanMyPC - test i recenzja recenzje, polecane zalety, wady, recenzja CleanMyPC, Recenzja, polska recenzja CleanMyPC, gdzie kupić CleanMyPC, CleanMyPC, cena  Odkąd korzystam z Chromebooka nie potrzebuje dodatkowych programów do zwalniania miejsca na komputerze, ale starszy brat i siostrzeniec mają sprzęt z Windows (8.1 i 10), a w ich przypadku program CleanMyPC będzie niezwykle przydatny. CMPC 3

Rejestr systemu operacyjnego to dość poważna sprawa i jego czyszczenie/naprawę najlepiej zostawić specjalnym programom. CleanMyPC na to pozwala i wszystko załatwia za użytkownika, a jedyne co trzeba zrobić to przeskanować rejestr w celu znalezienia związanych z nim problemów.

CleanMyPC - test i recenzja recenzje, polecane zalety, wady, recenzja CleanMyPC, Recenzja, polska recenzja CleanMyPC, gdzie kupić CleanMyPC, CleanMyPC, cena  Odkąd korzystam z Chromebooka nie potrzebuje dodatkowych programów do zwalniania miejsca na komputerze, ale starszy brat i siostrzeniec mają sprzęt z Windows (8.1 i 10), a w ich przypadku program CleanMyPC będzie niezwykle przydatny. CMPC 4

Usuwanie zainstalowanych programów ma również Windows, ale chyba nie do końca usuwa wszystkie pliki. Narzędzie MacPaw pozwala w łatwy sposób pozbyć się programu i wszystkich jego składników, a operacja nie trwa przesadnie długo. Mamy tam listę wszystkich programów, które w dowolnym momencie można odinstalować, aby zwolnić miejsce na partycji systemowej.

CleanMyPC - test i recenzja recenzje, polecane zalety, wady, recenzja CleanMyPC, Recenzja, polska recenzja CleanMyPC, gdzie kupić CleanMyPC, CleanMyPC, cena  Odkąd korzystam z Chromebooka nie potrzebuje dodatkowych programów do zwalniania miejsca na komputerze, ale starszy brat i siostrzeniec mają sprzęt z Windows (8.1 i 10), a w ich przypadku program CleanMyPC będzie niezwykle przydatny. CMPC 8

Automatyczne włączanie programów podczas startu systemu operacyjnego to nie najlepszy pomysł, jeśli ktoś ma leciwy sprzęt. Zanim wszystko się wczyta/uruchomi, minie sporo czasu i wtedy najlepiej nic nie ruszać. Na szczęście, dzięki CleanMyPC łatwo możemy wybrać programy, które mają się uruchomić razem z Windows, a niektóre (wybrane) z tego wyłączyć.

CleanMyPC - test i recenzja recenzje, polecane zalety, wady, recenzja CleanMyPC, Recenzja, polska recenzja CleanMyPC, gdzie kupić CleanMyPC, CleanMyPC, cena  Odkąd korzystam z Chromebooka nie potrzebuje dodatkowych programów do zwalniania miejsca na komputerze, ale starszy brat i siostrzeniec mają sprzęt z Windows (8.1 i 10), a w ich przypadku program CleanMyPC będzie niezwykle przydatny. CMPC 5

Najbardziej do gustu przypadła mi ?Niszczarka?, ponieważ dzięki niej mogłem szybko i sprawnie pozbyć się wielu folderów, których waga przekraczała 10GB. To bardzo dobrze przemyślana funkcja, możemy wybrać cały folder lub pojedyncze pliki. Tak, wiem wszystko,możemy zrobić ręcznie z poziomu systemu operacyjnego, ale CleanMyPC przyśpiesza ten proces (przynajmniej wg mnie).

Podsumowanie

CleanMyPC to bez wątpienia świetne narzędzie do usuwania niepotrzebnych danych i właśnie głównie do tego używałem programu. Reszta funkcji również jest istotna, jednak mi zależało głównie na jednej. Program idealnie wywiązuje się ze swojego głównego założenia, a wyłączenie aplikacji z autostartu również jest przydatne, dzięki temu mój brat już nie denerwuje się, że musi długo czekać na uruchomienie pulpitu, bo nie ma zbyt wydajnego laptopa.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
ios15.1beta1 1

Co nowego w iOS 15.1 beta 1

Kilka godzin temu firma Apple udostępniła deweloperom iOS 15 beta 1, iPadOS 15 beta 1, więc czas najwyższy na przegląd nowości i zmian jakie pojawiły się w najnowszych systemach.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry