Czy iOS 9 i iPhone 6 to odpowiednie połączenie? polecane, ciekawostki jak działa ios 9, iPhone 6 Plus na iOS 9, iPhone 6 i iOS 9, iPhone 6, iOS9, iOS 9 na iPhone 6 Plus, iOS 9 n aiPhone 6, czy instalować iOS 9 na iPhone 6, czy instalować iOS 9  Ostatni w kolejce do testu iOS 9 stał iPhone 6, nigdy wcześniej nie miałem z nim do czynienia, ale spośród trzech, które udostępnił mi znajomy to on najlepiej radzi sobie z najnowszą odsłoną mobilnego systemu operacyjnego Apple. To poważna aktualizacja dla tego modelu i wydaje mi się, że wielu użytkowników iPhone'a 6 na nią czekało. iPhone6.onetech.pl 1 1300x700

Czy iOS 9 i iPhone 6 to odpowiednie połączenie?

Ostatni w kolejce do testu iOS 9 stał iPhone 6, nigdy wcześniej nie miałem z nim do czynienia, ale spośród trzech, które udostępnił mi znajomy to on najlepiej radzi sobie z najnowszą odsłoną mobilnego systemu operacyjnego Apple. To poważna aktualizacja dla tego modelu i wydaje mi się, że wielu użytkowników iPhone’a 6 na nią czekało.

Zaraz po zdobyciu szóstki postanowiłem, że zaktualizuje go do iOS 9 na potrzeby testów, bo znajomy nie korzysta z Jailbreak, więc nie było z tym żadnego problemu. Chcę się podzielić z wami jedynie wrażeniami po parodniowych testach i nie będzie to pełna recenzja iOS 9, na to potrzeba zdecydowanie więcej czasu.

Procesu aktualizacji nie będę opisywał, bo każdemu jest znany, choć zawsze odtwarzam oprogramowanie i nie wykonuje aktualizacji OTA.

Wydajność

W przypadku omawianego modelu nie skupię się na wypisywaniu nowości, a na wydajności działania systemu operacyjnego na rocznym już iPhonie 6. Zanim przejdę do rzeczy, pamiętajcie, że korzystam z usług Play, jeżeli chodzi o sieć komórkową i na pewno korzystam z innych aplikacji i gier, niż wy, nie wspominając o metodach użytkowania sprzętu z nadgryzionym jabłuszkiem.

Aplikacje

Nie ukrywam, że instaluje tylko najpotrzebniejsze aplikacje i gry, zaraz po aktualizacji zainstalowałem tylko wybrane przeze mnie, są to między innymi: Twitter,Instagram, YouTube,Spotify, Chrome,Infinity Blade 3,Chrome i Real Racing 3.

Nie zauważyłem żadnych problemów z aplikacjami i grami, oprócz jednego samoczynnego wyłączenia Chrome. Aplikacje działają tak samo, jak na iOS 8.4, czyli stabilnie i mam nadzieję, że tak zostanie. Warto nadmienić, że aktualizuję aplikacje na bieżąco, aby były kompatybilne z najnowszą wersją iOS, pomaga to w zniwelowaniu początkowych błędów każdej z nich, podczas działania na iOS 9.

Jeżeli aplikacja nadal nie działa warto ją przeinstalować lub skontaktować się z jej deweloperem.

Żywotność baterii

Według Apple tryb oszczędzania baterii powinien spokojnie przedłużyć czas użytkowania o godzinę. Podkreślano to podczas prezentacji na tegorocznej konferencji prasowej poprzedzającej WWDC, a odpowiednie informacji znalazły się w oficjalnym wykazie zmian, które zaszły w iOS 9.

W ciągu testów nie zauważyłem, żeby żywotność baterii była gorsza względem iOS 8.4, a czas pokaże co będzie dalej, czego nie będzie mi dane zobaczyć. Nie jest źle, biorąc pod uwagę baterię o pojemności 1810mAh. Poza tym dowiedziałem się, że inni znajomi posiadający iPhone’a 6 nie skarżą się na żywotność baterii.

WiFi, sieć komórkowa i Bluetooth

Używałem iPhone’a z różnymi routerami i akcesoriami Bluetooth, nie zauważyłem żadnych spadków prędkości podczas pobierania aplikacji i ani razu nie zdarzyło się, żeby iPhone stracił połączenie z routerem. Bez problemowo działają również przenośne głośniki, słuchawki i inne akcesoria.

Korzystając codziennie z iPhone’a 6 nie można zapominać o LTE, zasięg, jak i prędkość pobierania były zadowalające, a urządzenie nie zrywało połączeń przychodzących, ani sygnału.

Problemy?

Podczas testów nie byłem naocznym świadkiem żadnego błędu wynikającego z charakterystyki oprogramowania, choć pewnie jakieś są, ale ciężko dostrzec je po zaledwie 3 – 4 dniach z urządzeniem. Mniejsze błędy można zauważyć podczas dłuższego użytkowania sprzętu, na co niestety nie mogę sobie pozwolić.

Działanie

Nie da się ukryć, że chwilę po aktualizacji sprzęt nie działał, jak na jego poprzedniej iteracji, choć to też znika wraz z ubiegającym czasem. Zauważyłem, że w niektórych przypadkach spada płynność animacji systemu operacyjnego, choć po dniu zniknęły bezpowrotnie.

W większości przypadków system jest dynamiczny i nie ma szans, żeby się zakrztusił. Animacje również są płynne i mam nadzieję, żę tak będzie do końca.

Powinniście aktualizować?

Dla mnie iOS 9 w połączeniu z iPhone’em 6 to idealne połączenie, podczas krótkich testów nie zauważyłem żadnych rażących problemów, które zadecydowałyby o niemożności aktualizacji.

Nawet jeżeli chcecie wykonać aktualizację, wstrzymajcie się parę dni i śledźcie opinie innych użytkowników, co powinno rozjaśnić wam sytuację. iOS 9 nigdzie się nie rusza, a Apple nie wymaga od was natychmiastowej aktualizacji.
Śmiem twierdzić, że mając Jailbreak nawet nie dopuszczacie do myśli aktualizacji do iOS 9. W końcu na tej wersji Jailbreak jest niedostępny. Podejrzewam, że niektórzy używają iPhone’a do pracy i mogą mieć obawy co do kompatybilności aplikacji z iOS 9, wtedy należy po prostu zaczekać, aż większość z nich będzie kompatybilna.

Z mojego punktu widzenia mam wrażenie, że dla większości użytkowników iPhone’a 6 iOS 9 będzie idealnym rozwiązaniem, o ile nie korzystacie z Jailbreak.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Czarny Weekend w zgsklep.pl ciekawostki zgsklep.pl, tanie zakupy, rabat w zgsklep, Promocja, kod rabatowy zgsklep, kod rabatowy, czarny piątek w zgsklep, czarny piątek, 10  Dobra wiadomość dla wszystkich osób robiących zakupy w zgsklep. Z okazji Czarnego Piątku mamy dla Was specjalny kod rabatowy umożliwiający tańsze zakupy w zgsklep.pl. zgsklep 650x350

Czarny Weekend w zgsklep.pl

Dobra wiadomość dla wszystkich osób robiących zakupy w zgsklep. Z okazji Czarnego Piątku mamy dla Was specjalny kod rabatowy umożliwiający tańsze zakupy w zgsklep.pl.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry