aw 1

Czy szafirowe szkło w Apple Watch Ultra jest bardziej wytrzymałe od zwykłego szkła w Apple Watch?

Czy szafirowe szkło w Apple Watch Ultra jest bardziej wytrzymałe na zarysowania od zwykłego szkła w zwykłym Apple Watch? JerryRigEverything to sprawdził.

Do zegarka dotarł znany bloger JerryRigEverything, który testował już szafir chroniący obiektywy aparatów w iPhone, a także w wielu innych urządzeniach. Jak wykazał specjalny tester, szafirowe szkiełko w Watch Ultra jest mniej więcej takie samo jak to znajdujące się w aparatach wszystkich ostatnich iPhone’ów.

Test potwierdza, że jest to szafir, ale rysuje się tak samo jak zwykłe szkło, czyli materiałem o twardości 6 w skali Mohsa. Dla porównania, Garmin Fenix 7 Sapphire Solar rysuje się dopiero przy twardości 8 i co cieawe nawet Samsung Galaxy Watch5 ma prawie taki sam wynik.

Bloger spekulował wcześniej, że tak różne wyniki wynikają z czystości materiału. Czyli Apple stosuje szkło szafirowe z dużą ilością zanieczyszczeń, przez co nie ma ono zwiększonej odporności na zarysowania.

Tak więc posiadacze Apple Watch Ultra wciąż muszą mieć na uwadze, że szkło w ich zegarku zarysowuje się równie łatwo jak w zwykłym Apple Watchu.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top